Jste cestovatelka tělem i duší a několikrát do roka musíte vyrazit za krásami okolního světa? Pak byste letos neměly vynechat destinace, které CNN vybralo pro rok 2015 jako nejatraktivnější. Pravda, nejde vždy o levné záležitosti, ale žijeme jen jednou, tak bon voyage!

Riviéra Bahamy

Pokud si chcete trošku vyhodit z kopýtka, riviéra na Bahamách je letos in. Resort nabízí čtyři hotely, obrovské golfové hřiště, centrum umění pro 2000 lidí, třicet restaurací a barů, čtrnáct bazénů a obří kasino, které se s klidem může rovnat tomu v Las Vegas. A kdyby vás snad stereotyp resortu nudil, ani moře, pláže a okolí není k zahození.

\scfya

 

Abú Dhabí

Dubaj už je dávno out, teď frčí Abú Dhabí! Kdo nevěří, nechť se podívá na druhý díl filmu Sex ve městě, tam o tom vědí svoje. V hlavním městě Spojených Arabských Emirátů naleznete tolik luxusu, až vám budou oči přecházet. Mimo jiné se zde nachází jedna z největších mešit islámského světa s lustry od firmy Swarowski!

\yscfya

 

Salta, Argentina

Nad krásou přírody vám pro změnu budou oči přecházet v Jižní Americe. Vyzkoušejte provincii Salta v Argentině, kde se hory barví do barev duhy. Pokud by se vám tam snad nelíbilo, můžete si udělat výlet do přilehlých států Chile, Paraguaye či Bolívie.

\sycfys

 

Faerské ostrovy

Jestliže se vám nechce cestovat mimo Evropu, nemusíte. I na starém kontinentě naleznete místa, která stojí za zhlédnutí. Mezi ně patří i Faerské ostrovy na severu Evropy. Souostroví spadající pod Dánsko je tvořeno 18 ostrovy, 11 ostrůvky a 779 malými skalnatými ostrůvky o celkové rozloze 1 395,74 km². Téměř nedotknutá příroda a kouzelné vesničky stojí za podívanou.

y\scya\scf

 

Miláno

Miláno letos vstoupí do dějin především z jednoho důvodu. Letos se zde totiž koná Všeobecná světová výstava EXPO 2015, a tak toho zde bude spousta k vidění. Kro Expa ale Milán nabízí i krásnou architekturu, italské těstoviny a samozřejmě módu.

\scfa

Reklama