V blízkosti česko-rakouských hranic se milovníkům zimních sportů otevírá široký oblouk lyžařských středisek Dolního Rakouska, který skýtá nejrozmanitější možnosti zimního vyžití. Na své si přijdou opravdu všichni! Chcete vyrazit za adrenalinem a zkusit si nejprudší přírodní sjezdovku či objevit svět freeridu? Nebo chcete naopak strávit pohodovou rodinnou dovolenou a využít služeb českých instruktorů? Dolní Rakousko myslí i na romantické návštěvníky a organizuje např. procházky za svitu měsíce v úplňku, navíc dech beroucí výhledy si získají snad všechny příznivce horských túr.

LYŽE V HLAVNÍ ROLI

Oblast Dolního Rakouska nabízí v celkem devíti střediscích – Göstling-Hochkar, Lackenhof am Ötscher, Gemeindealpe Mitterbach, Annaberg, St. Corona am Wechsel, Zau[:ber:]g Semmering, Mönichkirchen-Mariensee, Puchberg Salamander a Reichenau an der Rax – bohatství zimních zážitků.

Dolní Rakousko

Zábava na sjezdovkách

Každý návštěvník si může zvolit svou NEJ oblast podle preferencí a požadavků. Středisko Göstling-Hochkar zaručuje díky své poloze nejvýše položeného ski areálu (1.800 m.n.m.) největší jistotu sněhu a zároveň, stejně jako oblast Lackenhof am Ötscher, poskytuje největší množství sjezdovek v celkovém počtu 19 km v každém z nich.  Všechny sjezdovky ze zmíněných dvou středisek si lyžaři navíc mohou užít s jediným ski passem v ceně 36€/den pro dospělého, 20€/den pro dítě. Děti do 10 let mohou lyžovat na tzv. kartu sněhuláka v ceně 2€/den v případě, že lyžují s plně platícím dospělým.

 

Jako novinku v této zimní sezóně Göstling-Hochkar uvádí možnost ponořit se do fascinujícího světa jízdy neupraveným terénem – světa freeridu – a to v centru Freeride Centrum Ost, jež zahrnuje lehčí i náročnější volný terén, možnost instruktora a zapůjčení vybavení. Začátečníci mohou každý pátek využít tzv. ukázkový den, v rámci kterého dostanou pod profesionálním vedením teoretický i praktický úvod do lyžování ve volném terénu. V ceně 59€ je zahrnut jednodenní skipas, péče instruktora a zapůjčení vybavení.

Příznivci večerního lyžování ocení 13 km osvětlených sjezdovek ve středisku Zau[:ber:]g Semmering, jež z něj činí středisko s nejširší nabídkou nočního lyžování v Evropě. Sjezd po setmění je možné si užít kromě šesti sjezdovek také na místní 3 kilometrové sáňkařské dráze a v místním snow parku – Split Park. V Zau[:ber:]g Semmering si přijdou na své i ti, kdo vyhledávají adrenalin v podobě prudkých svahů, pyšní se totiž sjezdovkami určenými pro lyžařské závody Světového poháru. Nejprudší přírodní sjezdovka Dolního Rakouska se nachází ve středisku Gemeindealpe Mitterbach a její sklon se pohybuje od 70 %.

Dolní Rakousko

Začátečníci na lyžích

Mezi nejvhodnější střediska pro začátečníky a rodiny s dětmi patří  Lackenhof am Ötscher, Annaberg, Mönichkirchen-Mariensee, St. Corona am Wechsel – mají mírné svahy a řadu vyhlášených lyžařských škol. V některých resortech je možné využít služeb českých instruktorů – v lyžařské škole JoSchi v Hochkaru, v lyžařské škole v Semmeringu a v Ötscher Snowsports (na objednání předem).

Snowboardisté v akci

Snowboardisty a freestylisty nejvyhledávanější snow parky jsou Funpark v Hochkaru a Split-Park ve středisku Semmering. Funpark byl v posledních dvou letech rozšířen o některé špičkové prvky a s celkovým počtem 27 překážek se řadí mezi nejlepší snow parky v Alpách. Ve Split-Park se můžete zabavit s celkem 15 překážkami různých stupňů obtížnosti, které jsou díky osvětlení přístupné i po západu slunce.

Dolní Rakousko

Ráj běžeckého lyžování

Nejvíce zážitků při túrách na běžkách lyžařům poskytnou trasy s nejkrásnějšími výhledy: panoramatická trasa Wechsel-Semmering se vine přírodou v nadmořské výšce nad 1000 m.n.m. Panoramatické stezky Hochreit nabízí výhledy na náhorní plošině mezi Hochkarem a Dürrensteinem. Dvoukilometrová trasa u Ablass-Hof je dokonce osvětlená každý den do 20 hodin. Nejdelší síť běžkařských stop najdete v oblasti Wechsel-Semmering, a to v celkové délce 100 km.

PESTRÉ ZIMNÍ AKTIVITY NEJEN PRO DĚTI

Děti mají na dovolené v Dolním Rakousku nepřeberné množství rozptýlení. Kromě lyžování si mohou užít zábavu na saních. 3 km dlouhá osvětlená sáňkařská dráha se nachází ve středisku Zau[:ber:]g Semmering; v Kulturpark Eisenstraße v oblasti Mostviertel si můžete dopřát rychlou jízdu na saních na 900 a 1 500 metrech přírodních drah a další sáňkařské dráhy najdete v Pielachtalu a na úpatí hory Göller v St. Aegyd.

Dolní Rakousko

Místní raritou je i speciální zimní túra s přítulnými lamami z Ötscheru, která potěší děti i dospělé.

TIPY PRO ROMANTIKY

Také romantici budou nadšeni, mohou se vydat na túry na sněžnicích nedotčenou zasněženou přírodou s dech beroucími výhledy na okolí nebo organizované procházky za svitu měsíce v úplňku. Ničím nerušený výhled na hvězdy i s výkladem je možné si užít také v observatoři ve městě St. Anton.Dolní Rakousko

K dokonalému završení příjemně stráveného romantického dne v horské přírodě bezesporu přispěje projížďka krajinou na koňském hřbetě nebo na saních tažených koňským spřežením.

RELAX MIMO SJEZDOVKY

Ideální relax po náročném dni stráveném na sjezdovce poskytnou místní lázně. Ybbstalské solné lázně zajistí tělu v bazénech s 34°C slanou vodou a ve vyhřátých saunách příjemné uvolnění. Kromě solných parních lázní můžete navštívit také sauny využívající léčivých vlastností drahokamů – ametystu.

Termální lázně Linsberg Asia hýčkají tělo a všechny jeho smysly v harmonické atmosféře osmi vnitřních a venkovních bazénů a devíti různých tematických saun. Minerální složky dodávají 35° termální vodě speciální blahodárné účinky.

Návštěvníci Hochkaru si mohou vybrat také ze dvou nejnovějších hotelů otevřených na konci loňského roku přímo u sjezdovek – JoSchi Sporthaus Hochkar a JUFA Sport Resort. S hotelem na sjezdovce jsou zimní radovánky doslova na dosah ruky.

Reklama