Řím je jedním z nejpůsobivějších měst světa, za což vděčí svým antickým památkám, jakými jsou Koloseum a Pantheon, fascinujícímu historickému centru a Vatikánu i s jeho bohatstvím. Máme pro vás tip na průvodce, který vám všechna tato místa ukáže...

Řím

Máte rádi památky? Pak je město Řím pohádkovým rájem!

Řím

V současné době je Itálie, a potažmo Řím, vyhledávaným cílem českých turistů. Dopravu lze řešit i vlastním autem, bez cestovních kanceláří. Mnoho českých cyklistů vyráží do Itálie na dobrodružné cyklodovolené, milovníci zimních sportů pak směřují do italských hor. A mnoho z nich nakonec všechny cesty zavedou do Říma. Průvodce Římem je tedy jedinečným společníkem po celý rok – římské památky jsou totiž dostupné a naprosto úchvatné od ledna do prosince.

Řím

Vraťte se v čase a přijeďte do Říma obdivovat nesmrtelnou architekturu a ducha tisíce let staré kultury. Věřte, že takový zážitek bude nezapomenutelný.

Řím

Jaké památky byste neměli minout? Samozřejmě klasiku: Koloseum a Pantheon, fascinující historické centrum a Vatikán.

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých tipů z památek, které oceníte:

  • Lázně císaře Diokleciána - Na území Říma byly v roce 306 našeho letopočtu otevřeny lázně císaře Diokleciána, který panoval v letech 284 – 305. Byly tak rozlehlé, že se v nich mohlo najednou rekreovat na 3000 lázeňských hostů. Vnější konstrukci lázní se podařilo dochovat dodnes, což svědčí o umění tehdejších stavitelů.
  • Fontána di Trevi – I když je ukrytá ve spleti úzkých uliček, každý turista si dá tu práci, aby ji našel. Tento gigantický travertinový skvost zdobený barokním mramorovým sousoším má svou zvláštní nepopsatelnou atmosféru.
  • Španělské schody - Snad žádný návštěvník Říma nevynechá procházku po Španělských schodech, které spojují Španělské náměstí s kostelem Nejsvětější trojice. Přestože dostalo těchto 138 travertinových schodů název Španělské, ve skutečnosti jsou dílem Francouzů. V současnosti jde o největší a také nejstarší schodiště svého druhu v Evropě.
  • Forum Romanum - Forum Romanum (Foro Romano) je nejstarším místem v Římě. Je obklopeno pahorky Palatinem, Kapitolem a Esquilinem a všechny sloupy, klenuté oblouky a arkády pamatují císařské město starověkého Říma.
  • Bleší trh Porta Portese - Pokud budete v Římě, rozhodně byste si neměli nechat ujít největší bleší trh ve městě. Trhy jsou po dlouhou dobu nedílnou součástí italské kultury, proto budete-li si chtít udělat kompletní obrázek o italské metropoli, navštivte bleší trh Porta Portese. Nachází se mezi ulicemi Via Portuense a Via Ippolito Nievo ve čtvrti Trastevere u stejnojmenné brány Porta Portese.

ŘímInformace ohledně památek jsme čerpali zde italie.svetadily.cz/lazio/Rim/lokality

Zajímavosti ohledně blešího trhu naleznete zde: m.radynacestu.cz/magazin/blesi-trh-porta-portese/

Chcete se v Říme dobře vyznat a nezabloudit? Pak si pořiďte dobrého průvodce: www.jota.cz/5-turisticke-pruvodce/rim2015/

Reklama