Ambilight si může každý nastavit podle své aktuální nálady. Televize nabízí několik přednastavených módů, které mění dynamiku osvětlení v závislosti na obsahu promítaném na obrazovce. Na výběr jsou například módy Přirozený, Jasný, Hra, Relaxační nebo Fotbal. Ambilight má ale taky speciální hudební režim, takže si originální hru světel můžete vychutnat i během poslechu své oblíbené muziky. Také v tomto případě lze vybírat z několika módů, které různým způsobem mění barvy podle rytmu hudby. Ambilight se tak jistě stane nedílnou součástí každého večírku či setkání s přáteli. V obou režimech je navíc možné regulovat jas a sytost osvětlení tak, aby bylo pro oči všech přítomných co nejpříjemnější.
5c669963f095cobrazek.png

Také samotné umístění televize hraje důležitou roli. Pro nezapomenutelný zážitek ze světelné show Ambilight je optimální postavit obrazovku zhruba 15 cm od zadní stěny. Při pověšení na stěnu by měl být televizor od zdi alespoň 5 cm. Mnoho zákazníků ale již z vlastní zkušenosti potvrdilo, že i příliš velká vzdálenost, zhruba 25 cm a více, ubírá osvětlení na efektu. Obecně vzato jde ale o velmi individuální záležitost a vše závisí na vkusu každého diváka.

Aby osvětlení Ambilight dokonale vyniklo, je ideální mít po stranách a nahoře kolem televizoru dostatek volného prostoru, aby mohl Ambilight prodloužit obraz co nejdále. Jako podklad je nejlepší zvolit bílou matnou zeď (lesklá by mohla způsobovat nežádoucí zkreslení), Ambilight lze ovšem v nastavení přizpůsobit na různé barvy stěn. Pokud však máte televizi zasazenou do obývací stěny, nemusíte vůbec zoufat, Ambilight přichystá originální a působivou podívanou i vám. Vše je velmi individuální a záleží na zákazníkovi, jak si Ambilight nastaví a přizpůsobí svým možnostem.
5c66997be3a2eobrazek.png

Funkci Ambilight si můžete vychutnat nejen s televizory nejvyšší třídy, ale také té střední. Disponuje jí například ultratenký televizor Philips série 7303 s rozlišením 4K a unikátním obrazovým procesorem P5, který zaručuje precizní ostrost, dokonalé podání barev a inteligentní kontrast, jenž se přizpůsobuje dynamice jednotlivých scén. Díky systému Android TV a bezdrátovému připojení k internetu navíc poskytne nepřeberné množství možností, jak si televizi užít opravdu naplno.

Model 55PUS7303/12 pořídíte za 19 999 Kč

5c6699b1732dcobrazek.png
Chcete-li navíc s Ambilight zažít opravdu neopakovatelné okamžiky, můžete celý systém propojit s chytrými žárovkami Philips Hue. Žárovky se, stejně jako ty klasické, namontují do lustru či lampičky, a spárují se s televizí či mobilním telefonem, jejichž prostřednictvím se následně dají ovládat. Philips Hue pak mění barvu stejně jako Ambilight, díky čemuž se divákům dostane ještě intenzivnějšího zážitku, během nějž se celý byt ponoří do stejných barev, jaké jsou právě na obrazovce.
5c66ad3654470Shield-PhilipsTV.LooksBetter-white-1920x1080-ambilight-prechod.jpgVíce na PHILIPS.CZ

Reklama