Tesco rozšiřuje nabídku konzervovaných potravin o osm desítek nových výrobků -

Nad konzervami se nevyplatí lámat hůl. Už dvě století nás provází a jejich využití se stále mění. Statistiky Tesco ukazují, že dnešní zákazníci preferují v tomto obalu nejvíce konzervované ryby, které pravidelně kupuje přes 80 procent z nich. Druhou nejprodávanější položkou je konzervovaná zelenina. V návaznosti na tento trend Tesco v těchto dnech rozšiřuje nabídku konzervovaných potravin o osm desítek nových výrobků. Řadu charakterizuje především originální receptura, široká škála nabízených druhů a kvalita, jež odpovídá značkovým výrobkům, cena je ale minimálně o 15 procent nižší. Vedle ryb, tradiční zeleniny a ovoce či hotových pokrmů se zákazníci mohou také těšit na mnoho novinek, jakými jsou například ratatouille, cizrna či špenát. Zajímavá je také nabídka různých druhů fazolí lišících se velikostí i tvarem. V nabídce nechybí ani oblíbený tuňák, který dle průzkumů vede žebříček oblíbenosti konzervovaných potravin, či šunka s vysokým podílem vepřového masa.

* Kvantitativní studie se uskutečnila ve dnech 17. - 19. února 2013 na uzavřené komunitě Inspirujeme.net a online panelu respondentů Perfect Crowd na reprezentativním vzorku účastníků podle pohlaví, věku (18+), vzdělání a regionu. Průzkumu se zúčastnilo 421 respondentů.

Na čem si můžete pochutnat?
Letní chutě po celý rok můžete najít v sortimentu ovoce a zeleniny.

TescoTesco slívy v sirupu (Prunes in syrup)

Slíva je poddruh švestky domácí, která má v Evropě dlouholetou tradici.
Do českých zemí ji přivezl Karel IV. Konzervované slívy pochází z Velké Británie a v zimním období si je můžete dopřát například v buchtě nebo koláči.

Tesco, cena: 35,50 Kč

Tesco grapefruit dílky v džusu (Grapefruit Segments in juice)

TescoGrapefruit byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři
a zpočátku se pěstoval jako okrasná rostlina. Dnes známe čtyři barevné formy: bílý, žlutý, růžový a červený. Tesco má ve své nabídce Grapefruit žlutý a červený. Dílky jsou v grapefruitové šťávě a díky tomu si užijete opravdovou chuť ovoce bez přidaného cukru.

Tesco, cena: 35,50 Kč

TescoTesco baby mrkev ve vodě (Baby Carrots in water)

Mrkev je považována za nejstarší známou zeleninu. Obzvlášť chutná je baby mrkev, která má v kuchyni skutečně široké využití. Vhodná je jak do salátů, polévek, zeleninových směsí, omáček, tak i jako příloha k teplým pokrmům. Díky tomu, že je mrkev konzervovaná jen ve vodě, můžete ji použít
jak do slaných, tak sladkých pokrmů.

Tesco, cena: 18,90 Kč

TescoTesco krájená rajčata s česnekem (Chopped Tomatoes)

Rajčata jsou velmi vhodná jako základ zdravé stravy nebo jako doplněk
či příloha. Konzerva obsahuje 75 % nasekaných rajčat, která jsou zpracovávána v době jejich úplné zralosti. Navíc jsou provoněná česnekem,
a proto doporučujeme jako základ pro omáčku.

Tesco, cena: 29,90 Kč

Milovníky masa jistě zaujme nabídka ze sortimentu šunek či ryb.

TescoTesco dánská šunka (Danish Ham)

Obsahuje 83 % vepřového masa. Životní podmínky zvířat jsou podle striktního welfare, to znamená, že zvířata žijí v podmínkách fyzické a psychické harmonie. Konzervu lze jednoduše otevřít za pomoci speciálního klíčku.

Tesco, cena: 109,90 Kč

Tesco červený losos (Red Salmon)

TescoLosos červený je na divoko lovený v Tichém oceánu. Jeho maso je oceňováno především pro svou výraznou chuť. Konzerva obsahuje 99 % lososa červeného. Doporučujeme servírovat i samostatně pro jeho jedinečnou chuť.

Tesco, cena: 103,90 Kč

Nemáte čas na vaření. Zkuste rychlou přípravu jídla z fazolí či cizrny, anebo možnost zakoupit si již jídla hotová.

TescoTesco Adzuki fazole ve vodě (Adzuki Beans in water)

Fazole Adzuki vynikají jemnou oříškovou chutí. Obsahují velké množství bílkovin, fosforu a vápníku. Jsou velmi syté a výživné. Doporučujeme použít do polévek, pomazánek, salátů či nákypů. Fazole jsou ve vodě a mají tudíž všestranné použití.

Tesco, cena: 20,90 Kč

TescoTesco cizrna ve vodě (Chickpeas in water)

Cizrna je součástí jídelníčku již po tisíce let. Jejím největším pěstitelem je Indie. Říká se o ní, že je schopna plnohodnotně nahradit vegetariánům maso. Oblíbená je pro svou oříškovou chuť. Nejčastěji se používá při přípravě polévek, salátů a dušených pokrmů.

Tesco, cena: 22,90 Kč

TescoTesco Ratatouille Provencale – French style mixed vegetables

Obsahuje více druhu zeleniny, například rajčata, cuketu, lilek, papriku, cibuli, které jsou okořeněné tymiánem. Ratatouille je tradiční velice lehký a dobrý francouzský zeleninový pokrm, který se může jíst teplý s brambory, studený s bagetou, či jako příloha k masu.

Tesco, cena: 33,90 Kč

Pohled do historie konzervy

Proces konzervace vynalezl po delším výzkumu Nicolas Appert ve Francii v roce 1809. Metoda konzervace byla objevena přibližně 50 let před tím, než Louis Pasteur vysvětlil tento proces po chemické stránce. Zprvu se jídlo konzervovalo ve skleněných nádobách a sloužilo k zásobování armády a námořnictva. Krátce po skleněné konzervě objevil Peter Durand variantu konzervování v plechovce, která je dodnes tolik populární.

Reklama