6310a4b8e61a3seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Široké kalhoty jsou vděčným kouskem, který by neměl chybět v žádném šatníku. Vzdušné volné kalhoty využijete na jaře, v létě, ale i v období raného podzimu. Zeštíhlí postavu a můžete si je dovolit nosit ať už máte pár kilo navíc, nebo ne.

Bojíte se, že vám kalhoty přidají kila? Bát se nemusíte. Udělají vám delší nohy, opticky vás zeštíhlí a skryjí nedostatky. 

S čím je kombinovat?

K širokým kalhotám s vysokým pasem si můžete klidně vzít i tričko nebo top nad pupík a nebudete se muset bát, že by vám bylo vidět břicho, které alhoty zakryjí.

Bílou košilí nikdy nic nezkazíte, je to takový must have kousek, který by vám neměl chybět ve vašem repertoáru. Můžete zvolit ležérní košili a široký pásek do pasu nebo klidně volnější méně formální košili, kdy jednu část zastrčíte dovnitř. 

Pokud chcete působit elegantním dojmem, klidně zvolte sako, které může být jakékoliv délky i barvy. Jestliže zvolíte barevné sako, zbytek outfitu by už měl být v tlumenějších barvách nebo v té stejné barvě jako je sako. 

Kombinování elegance se sportovním stylem je trendy, proto k širokým kalhotám bez problému obujte tenisky, bude to působit uvolněně.

Na co si dát pozor?

Rozhodně zvolte správnou velikost a ideálně o trochu větší. Široké kalhoty mají být opravdu volné, nikoli upnuté, to by mělo opačný efekt a kila by vám to přidalo. Navíc byste se v tom ani necítila dobře.

Pokud si to můžete dovolit, odvažte se a zvolte barevnější variantu. Skvěle vypadá růžová, modrá nebo třeba zelená. Jestli ale víte, že by to dobře nevypadalo a spíše chcete dosáhnout optického zúžení, volte raději tmavší barvy, které vám tento efekt zajistí.

Široké kalhoty nosí s oblibou i slavné osobnosti, například britská zpěvačka Myleene Klass.

profimedia-0716753859.jpg

Foto: Profimedia


Zdroj: autorka článku, Thegurdian, Styleblueprint

Reklama