rajecRajecká dolina je překrásný kout na severu Slovenské republiky, nedaleko od hranic s Českem. Její specifická krása vás okouzlí hned poté, co hranice překročíte. Krajina má poněkud jiný ráz než v sousedních moravských Beskydech, údolí se zařízlo hluboko mezi často až neuvěřitelně pravidelné, homolovité tvary tamních kopců a hor, které se zvedají nečekaně vysoko. A není divu, Rajecká dolina je totiž v bezprostřední blízkosti pohoří Malá Fatra, které ji roubí z pravé strany.
Výhledy, které se nám nabízely při cestě do Rajeckých Teplic z okna auta, byly často fascinující - a krásná panoramata a malebná zákoutí nás provázela po celou dobu našeho pobytu.

Rajecké Teplice - místo pro léčebný odpočinek duše i těla

Lázeňské město Rajecké Teplice se nachází asi patnáct kilometrů jižně od Žiliny, v údolí říčky Rajčanky, a jeho historie sahá až do roku 1376. Kromě nádherné přírody, která jej obklopuje, jsou Rajecké Teplice cenné zejména svým mimořádně čistým ovzduším, minimální prašností a především přítomností termálních pramenů, které daly vzniknout koupelím, a tak vlastně i městu a jeho věhlasu.

Rajecké Teplice, jak podotýká sám jejich primátor Peter Dobeš, jsou krásné v létě i v zimě. „Je už tradicí, že se tu v letních měsících koná Kulturní léto a festival Letní slavnosti. Komorní atmosféru lázeňského města dotváří precizně zbudované lázeňské parky a fontány, také kostelík Nanebevzetí Panny Marie z roku 1909 a nový Kostel Božského Srdce Ježíše. Kdo hledá pokoj, oddych, klid hlubokých lesů, šum potoků, třpytící se noční fontány, ať určitě Rajecké Teplice navštíví. K tomu, aby turista dostal všechny informace, slouží Turistická informační kancelář. Město se snaží, aby se občan i návštěvník, turista či pacient příjemně cítili, aby měli pocit hezkého bydlení, bohatý program společenského i kulturního života, aby načerpali tělesných sil v místních termálních vodách a duševních sil v tichosti parků a na lesních chodnících či v místním kostele.“

S výhledem na celé lázně a luxusní péčí o hosty - hotel Diplomat

K hotelu Diplomat se dostanete snadno přímo z centra městečka, které není daleko. Výjimečná poloha na kopci, v klidnější části, je jednou z deviz tohoto místa. Poskytuje vám výhled jak na celé lázně, tak na pronikavou zeleň okolní přírody.

rajec

Nový, moderní Sport Wellness Hotel Diplomat oplývá všemi výhodami, na které jen pomyslíte. Poskytuje komplexní a kvalitní služby spojené s osobním přístupem, navíc v krásném, čistém designovém prostředí. Jak se můžete dočíst na jeho internetových stránkách: „U nás zapomenete na starosti všedního dne, vychutnáte si jídlo, které ocení i gurmáni, a necháte se rozmazlovat v Relax a Wellness centru, uděláte něco pro své zdraví při některé sportovní aktivitě ze široké nabídky.“

V hotelu Diplomat jsme během našeho pobytu cítili opravdu výjimečně dobře a mohu potvrdit všechno výše napsané. Milý, osobní přístup, nádherné prostředí, luxusní ubytování, skvělá kuchyně a především krásné zázemí wellness - bazén vyhřátý na 31 stupňů, profesionální masáže.
Všimla jsem si, že hotel je skvěle vybaven i pro rodiny s dětmi - jak se říká, „children friendly". Na mnoha místech jsou pro děti vybudované dětské koutky - venku i uvnitř budovy, v restauraci se vždy ochotně postarali i o ty nejmenší hosty.

Zajímavých míst je v okolí tolik, že si určitě vyberou všichni

Protože náš pobyt byl víkendový a chtěli jsme využít především služby hotelu a poznat dobře místní lázně, nestihli jsme okolí prozkoumat tak, jak bychom chtěli. A že je co objevovat! Udělali jsme si výlet alespoň na hrad Strečno, který mě fascinoval na obrázcích, natož pak když jsem ho uviděla v reálu! Všem doporučuji jeho návštěvu, to místo je přímo magické.

A kam se tedy můžete vydat?

rajecNavštívit můžete například rodiště nám všem dobře známého, legendárního Juraje Jánošíka, obec Terchovou. Památkovou rezervaci, kde vám národopisná expozice přiblíží, jak se v tomto kraji žilo dříve, uvidíte v Čičmanech, nebo se můžete podívat přímo do skanzenu Vychylovka, kde je muzeum „Kysucké dědiny". Milovníkům historických staveb se bude líbit zmiňovaný hrad Strečno, nedaleký Lietavský hrad nebo Kuneradský zámek. A pokud chcete především do přírody, objevte naučné chodníky, které vedou z Rajeckých Teplic například na Skalky, Sluneční Skalky nebo na Žibrid.
Nudit se určitě nebudete, právě naopak. Navštivte Rajeckou dolinu a vsadím se, že se sem budete chtít vrátit!

Krásy Rajecké doliny však můžete díky pramenité vodě Rajec, která zde vyvěrá, vnímat i v klidu svého domova! Zkuste například Rajec Bylinku, obohacenou o výtažky z léčivých rostlin, anebo si vychutnejte čistý Rajec, který vás občerství stejně jako pobyt v místech, kde vzniká. Na zdraví!

Reklama