Milé čtenářky, vydejte se za krásami českých luhů a hájů, mají co nabídnout! Své o tom ví naše čtenářka enka 1, která nám zaslala skvělé tipy, jak strávit své volné dny v jižních Čechách.

Hezký, i když deštivý den,

Těm, které neláká dovolená, případně na ni nemají, v Karibiku a podobných destinacích, si dovolím nabídnout pár zajímavých míst v jižních Čechách. Je tady fakt hezky.

V jednom dni se dá stihnout menší leč docela výjimečná ZOO (bílí tygři) ve vísce Dvorec. O pár kilometrů dál v Trhových Svinech je zajímavé shlédnout, jeden z mála funkčních hamrů - Buškův hamr, kde se koná i spousta akcí. Tam jsem si pochutnávala na vynikajících klobásách přímo z historické pece, snad je tam ještě dělají :-). A nedaleko je zrekonstruovaná tvrz Žumberk, ve které můžete shlédnout výstavu lidového nábytku. Je tu i možnost ubytování, ostatně dá se ho najít v této oblast dost a přímo v nabízených místech.

http://www.novohradky.info/zumberk.html

http://www.buskuv-hamr.cz/

http://www.zoodvorec.cz/cz/

No a další den si můžete udělat krásnou procházku Terčiným údolím u Nových Hradů. Pokud vás nebudou bolet nožičky, prohlídka hradu ve městě taky stojí za to.

http://www.novohradky.info/tercinoudoli.html

http://www.hrad-novehrady.eu/

enka1

Pozn: text nebyl redakčně upraven

Reklama