Slova jako bio, eko nebo přírodní jsou v dnešní době hojně využívaná. Setkáváme se s nimi v potravinářství, oděvním průmyslu nebo například u kosmetiky. Abychom však měli jistotu skutečně přírodního původu výrobku, nejjistější je vytvořit si jej ve vlastní produkci. Začít můžeme například u biozahrádky, pro jejíž založení jsou květen či červen ideálním obdobím. Vypěstovat ovoce a zeleninu bez použití chemie je sice náročnější, ale odměnou za vynaložené úsilí nám pak jsou o to zdravější a chutnější plody.

Jak začít?

Na začátku je nejdůležitější se rozhodnout, co chceme pěstovat a zda pro zvolený typ plodiny máme vhodné klimatické podmínky. Přihlédnout bychom měli i k typu a kvalitě půdy. Každá rostlina vyžaduje jiný půdní typ. Zatímco například mrkvi se daří na písčitých půdách, rajčata vyžadují naopak vysoce úrodnou zeminu bohatou na organickou, dobře odvodněnou hmotu.

biogarden

Bio nebio?

Dalším na řadě je rozhodnutí, zda pěstovat vlastní plodiny ze semínek, nebo koupit sazenice.  Důležité je vědět, že ne veškerý sortiment na trhu určený pro vlastní vypěstování je bio. Aby mohla být plodina označená jako bio, musí totiž splňovat přísná kritéria. Ta se vztahují zejména k mateřské rostlině, jež je zdrojem sazenic či semínek, která nesmí být geneticky upravovaná ani hnojená pesticidy. 

Kde nakoupit semínka a sazenice?

Biosazenice, zeminu i hnojiva ze 100% přírodních surovin naleznete například v sortimentu německého řetězce Hornbach. Bio produkty prodává pod značkou značku FloraSelf Bio a jsou certifikované pečetí bio kvality Evropské unie. Ta garantuje, že se jedná o produkty vysoké kvality s transparentním původem, které jsou vypěstované v souladu s normami EU pro ekologické zemědělství. „V sortimentu prodejen Hornbach zákazníci naleznou veškeré potřeby a suroviny k vypěstování vlastního ovoce a zeleniny v bio kvalitě, u kterých budou mít vždy jistotu, že splňují veškeré standardy Evropské unie,“ doplňuje David Kolář, marketingový ředitel Hornbachu.

Reklama