V roce 2016 vstoupila na český trh francouzská značka produktů dentální hygieny ELGYDIUM. Ve světe působí již více než 45 let a je synonymem kvality v oblasti péče o dutinu ústní. Na výběr je široká škála zubních kartáčků, mezizubní kartáčky, dentální nitě, zubní pasty a přípravky pro doplňkovou pooperační péči. Značka ELGYDIUM své produkty staví na jedinečných kombinacích účinných složek, které pomáhají udržovat vaše zuby i dásně zdravé. 

Jednou z těchto aktivních složek je Fluorinol®, aminfluorid 2. generace, patentovaná složka společnosti Pierre Fabre. Je prokázáno, že se na povrch zubu váže rychleji, než klasický minerální fluorid. Fluorinol® dále zubní sklovinu remineralizuje a zvyšuje tak ochranu proti útokům kyselin. Druhou účinnou složkou je Siliglycol, který na zubní sklovině vytvoří ochranný film a podpoří tak fixaci Fluorinolu® na sklovině i po oplachu.

Tuto kombinaci aktivních složek lze najít v zubní pastě chránící před vznikem zubního kazu ELGYDIUM TOOTH DECAY PROTECTION a ve všech zubních pastách dětské řady ELGYDIUM KIDS a ELGYDIUM JUNIOR. Dětské pasty ELGYDIUM mají díky gelové formě velmi jemnou konzistenci  a navíc i jedinečné ovocné příchutě, které si děti rychle oblíbí a díky tomu pro ně čištění zoubků nebude nepříjemnou rutinou. Pro děti od 2 do 6 let jsou na výběr příchutě lesního ovoce, čerstvých jahod a nově banánu. Pro starší děti od 7 do 12 let s příchutí žvýkačky. 

pasta

Další z účinných složek zubní past je chlorhexidin, látka, která pomáhá snižovat množení bakterií. Chlorhexidin je obsažen v zubní pastě ELGYDIUM SENSITIVE. Léto je typickým obdobím, kdy nás může potrápit citlivost zubů, zvláště pokud máme rádi zmrzlinu a pijeme ledové nápoje. Tato pasta pomáhá předcházet citlivosti zubů, zmírňuje již nastalé projevy a efektivně je ochrání před vnějšími faktory, právě jako je např. působení horka nebo chladu. Pro zářivý úsměv je tu zubní pasta ELGYDIUM WHITENING obsahující bělicí složku mikronizovaný bikarbonát sodný, jehož mikročástice se dostanou i do těch nejjemnějších rýh zubní skloviny. Čistí ji tak velmi jemně a zároveň efektivně. Bělení zubů neprobíhá na chemické bázi, a proto ho lze označit za bezpečné. Obě pasty mají mátovou příchuť, která vašim ústům dodá příjemný pocit svěžesti.

Novinkou na trhu je zubní pasta ELGYDIUM ANTI-PLAQUE, která pomáhá předcházet vzniku a ulpívání zubního plaku a zubního kamene a zmírňuje podráždění a zarudnutí dásní. Je klinicky potvrzeno, že během tří týdnů používání dojde ke snížení množství zubního plaku o 50%*.

elgydium

Neměla by se však podceňovat ani péče o mezizubní prostory, ve kterých často vzniká zubný kaz vlivem nedostatečného dočištění. Proto značka ELGYDIUM doporučuje užívat mezizubní kartáčky, zejména ELGYDIUM CLINIC TRIO COMPACT, jež jsou jedinými kartáčky, které kombinují tři velikosti kartáčků na jednom držáku. Jsou tak ideálním prostředkem pro bezchybné dočištění mezizubních prostor, neboť všechny mezizubní prostory nejsou stejné a člověk k důkladnému vyčištění potřebuje ideálně 2 až 3 velikosti.

Novinkou je  ELGYDIUM CLINIC černá dentální niť. Zacházet s dentální nití není jednoduché a její nesprávné používání může způsobit poranění dásní. Pomocí této nitě se lze dobře naučit správné techniky čištění neboť je na ní odstraněný plak dobře vidět. Niť je potažená chlorhexidinem, je voskovaná a velmi tenká. Netrhá se a nezpůsobuje tak poškození.                             

*Snášenlivost a účinnost byla testována pod dohledem zubních lékařů u 42 osobách, po dobu 21 dnů (při čištění zubů 3x denně).

Reklama