Co všechno během zájezdu navštívíte?
Dostupná biblická a historická místa, např. Jeurzalém – Olivová hora, Getsemanská záhrada, chrám Božího hrobu, Betlém – bazilika narození Ježíše Krista, Mléčná jeskně, Wáadi Quelt, Kaser al-Jahud, Jericho, koupání u Mrtvého moře, Tiberias – archeologické vykopávky, koupání a relax v místních lázních, Kursi, Chorazim, Tel Chacor, Tabcha, plavba lodí po Galilejském jezeře, hora Abel, Tel Aviv.

TECHNICKÉ ZAJIŠTĚNÍ ZÁJEZDU: Zájezd je technicky zajišťován cestovní kanceláří AVETOUR s.r.o.
ODBORNÝ PRŮVODCE: PhDr. Eva Janáčová, Ph.D. – historička umění a religionistka specializující se na židovskou kulturu a Izrael.

UBYTOVÁNÍ: 4 x Betlém a 3 x Tiberias – příjemné hotely střední třídy s průměrným vybavením a službami s polopenzí ve 2–3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, zdarma přístup k PC, manželé, nebo jinak příbuzní jsou vždy zásadně na 2 lůžkovém pokoji. V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.
PŘEPRAVA: letecky s izraelskou společností UP by EL AL, po Izraeli doprava turistickým autobusem.
CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Tel Aviv – Praha, autobus v Izraeli, 7 x ubytování, 7 x snídaně, 6 x večeře, letecké a bezpečnostní taxy, palivový příplatek – v případě změny výše palivového příplatku bude jeho aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.
CENA NEZAHRNUJE: 90 USD (vstupy do vybraných objektů, plavba lodí po Galilejském jezeře, bakšiš na hotel, bakšiš pro řidiče autobusu) – platí se až v Izraeli pouze v USD, připojištění proti stornu (nepovinné) 490,-Kč / os. / pobyt, do 18 let 440,-Kč / os. / pobyt, v případě zájmu nutno uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy – pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, viz www.avetour.cz/pojisteni.html, příplatek za 1/1 pokoj = 2 900,-Kč.
POKYNY: vyplňte objednávku na stránce www.izraeltour.cz, obratem Vám zašleme cestovní smlouvu. K zařazení do zájezdu je nutné uhradit první zálohu ve výši 10.000,- Kč/osoba (lze i rovnou celou cenu zájezdu) a zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní agentury či naskenovanou na email (doporučujeme): eva@izraeltour.cz. Po připsání první zálohy (popřípadě celé platby) na účet Vám zašleme potvrzenou kopii smlouvy zpět.
Druhou zálohu ve výši 7.000 Kč/osoba je nutné uhradit po vyzvání a splatnost doplatku bude upřesněna ve  finálních pokynech, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu – striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 25 Kč / USD a v případě, že dojde ke změně výše kurzu, bude rozdíl doúčtován ve finálních informacích a pokynech, které obdržíte asi 1 měsíc před odletem.
Plně akceptujeme slevové kupóny CK Avetour – zasílejte je prosím poštou s vyplněnou cestovní smlouvou.
DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, denní teploty kolem 15-20°C, vhodné i boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 150 USD, oblečení volte s ohledem na výše uvedené předpokládané denní teploty. Koupání v Mrtvém moři možné (voda cca 20-22° C, vzduch cca 23°C).

Denní program v Izraeli 18. 2. – 25. 2. 2018
18. 2. neděle – sraz všech účastníků na letišti Václava Havla v 19.15 hod. v odletové hale SEVER TERMINÁL 1, odbavovací pult od č. 178, vlastní odlet je ve 22:15 hod., dostatečný časový limit (3 hodiny) před odletem je nezbytný z důvodu bezpečnostních kontrol, plánovaný přílet ve 3:10 hod. místního času do Tel Avivu.
19. 2. pondělí – ranní přejezd do Betléma, ubytování, pozdní snídaně. Odpoledne program v Betlémě – bazilika a místo narození Ježíše Krista, jesličky, bazilika sv. Kateřiny, bývalý klášter sv. Jeronýma, Mírové centrum s muzeem betlémů, Mléčná jeskyně, nákup levných suvenýrů z olivového dřeva, Betlém – večeře, nocleh.
20. 2. úterý – snídaně, celý den prohlídka Jeruzaléma, dopoledne Olivová hora, panoramatický výhled na město z vyhlídkové terasy, chrám Dominus Flevit – Pán zaplakal, odkud Ježíš předpovídal zkázu města, Getsemanská zahrada a jeskyně, chrám Hrobu Panny Marie, chrám Smrtelné úzkosti (bazilika Národů), přesun přes údolí potoka Cedron do Starého města – Křížová cesta (Via Dolorosa), chrám Odsouzení a Bičování Krista, odpoledne Golgota – chrám Božího hrobu, místo ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista, židovská čtvrť Starého města, náměstí Churva, Cardo – hlavní obchodní ulice v době římské, Zeď nářků, Betlém – večeře, nocleh.
21. 2. středa – snídaně, výjezd do Judské pouště, dopoledne vyhlídka na údolí Wádi Quelt, podél něhož Ježíš naposled kráčel z Jericha do Jeruzaléma – místo s dramatickými klimatickými podmínkami, pro středně zdatné turisty výšlap ke klášteru sv. Jiřího, Kaser al-Jahud – místo na řece Jordán, kde měl Jan Křtitel podle tradice pokřtít Ježíše, Jericho – vyhlídka na Klášter pokušení, odpoledne odpočinek a podle počasí koupání u Mrtvého moře na pláži Kalja (léčivé černé bahno přímo na břehu), Betlém – večeře, nocleh.
22. 2. čtvrtek – snídaně, cesta na sever Izraele, Deganja alef – nejstarší kibuc v Izraeli založený v roce 1909, Hamat Tiberias – nejstarší archeologické vykopávky v Tiberias, zachovalý mozaikový koberec synagogy s motivem zodiaku, hrob Moše ben Maimona – významného židovského učence, koupání a relax v místních léčivých lázních, Tiberias – večeře, nocleh.
23. 2. pátek – snídaně, kibuc Ein Gev na pobřeží Galilejského jezera, Kursi – pozůstatky největšího byzantského kláštera v Izraeli s krásně zachovalými mozaikami, návštěva místního vinařství (možnost placené ochutnávky místních vín), průjezd Golanskými výšinami, hora Bental – vyhlídka (1 171 m n. m.), Tiberias – večeře, nocleh.
24. 2. sobota – snídaně,  Chorazim – pozůstatky starověkého města se synagogou z přelomu 4. a 5. století n. l. postavené z tmavého čediče, Tel Chacor – kanaánské a následně izraelitské město zapsané na seznamu památek UNESCO, dolní Tabcha – benediktinský kostel s mozaikou připomínající Ježíšův zázrak rozmnožení chleba a ryb, horní Tabcha – Petrův primát, plavba lodí po Galilejském jezeře, Tiberias – večeře, nocleh.
25. 2. neděle – snídaně, Hora Arbel – vyhlídka na Galilejské jezero a pozůstatky starověké synagogy, Tel Aviv – návštěva místního trhu a procházka po pláži, individuální volno, odjezd na letiště v 14.15 hod., vlastní odlet z Tel Avivu v 17:50 hod. s příletem do Prahy ve 21:10 hod.
* Vyhrazujeme si právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek.

Více o zájezdu a možnost objednání najdete na těchto stránkách: www.izraeltour.cz

Reklama