seznam.jpg
Foto: Se souhlasem Netflix

Bledé modré oko (anglicky The Pale Blue Eye) je krimi film od režiséra Scotta Coopera, z kterého má jít divákům údajně mráz po zádech. Podívat se na něj na streamovací službě Netflix můžete až začátkem ledna, ale už teď jsou k nahlédnutí první fotografie, které vypadají velmi slibně.

Film nás vrátí do října roku 1830, kdy je v Akademii West Point nalezeno oběšené mrtvé tělo, kterému chybí srdce. Do děje vchází vysoce postavený respektovaný a zároveň světem unavený” detektiv Augustus Landor, kterého si zahrál Christian Bale, aby případ vyřešil. Ten osloví na pomoc mladého muže, který bude v budoucnu známý jako Edgar Allan Poe (Harry Meilling).

Co se týká herců, můžete se těšit na hvězdné obsazení! Ve snímku se objeví Lucy Boynton, kterou jste mohli vidět například v hudebním životopisném dramatu Bohemian Rhapsody, nebo na již zmíněného Harryho Meillinga, známého třeba z fantasy románů o Harry Potterovi, kde hrál bratrance Harryho, Dudleyho. Dalšími herci jsou Gillian Andreson, Robert Duvall nebo Toby Jones.

Scott Cooper se nechal slyšet, že natáčení tohoto snímku chystal přes deset let a nyní se konečně dočkal. 

Zdroj: ČSFD, Fandíme filmu, Netflix