Nejedna z nás si jistě každý den láme hlavu nad tím, jak svému dítěti připravit chutnou a zdravou svačinu. Podobné starosti mohu rodiče pardubických školáků vypustit. Chutnou svačinu pro jejich děti totiž denně nachystají handicapovaní klienti tamější České abilympijské asociace. Stačí si jen na chvilku sednout k počítači a jídlo na webu eSvačinky objednat. Podepsaný sáček se svačinou dostanou děti do ruky přímo ve škole.

Starosti o to, jakou svačinu ráno dítěti do školy připraví, mohou rodiče pardubických školáků vypustit. Místo nich housku s máslem a šunkou, zeleninový či ovocný salát, případně bezlepkovou bagetu s čerstvou zeleninou nachystají handicapovaní klienti tamější České abilympijské asociace. Stačí si jen na chvilku sednout k počítači a jídlo na webu eSvačinky objednat. Podepsaný sáček se svačinou dostanou děti do ruky přímo ve škole.

ffff

Projekt, který v Pardubicích funguje už druhým rokem, pomáhá hned několikrát. Rodičům šetří nervy, dětem nabízí zdravé a rozmanité svačiny a tělesně či mentálně postiženým dává alespoň na pár hodin práci. Do škol pak svačiny putují na kole, autobusem nebo je řidič auta při rozvozu klientů předá na dohodnutém stanovišti. Do první přestávky musejí být u dětí.

Uvítala byste podobný projekt i ve vašem městě?

Reklama