Na takovém veletrhu vám člověk potká zvláštní lidi... Nejčastější skupinou, která se u našeho stánku zastaví, jsou potenciální autoři a přispěvatelé. Nabízejí články, fotky, komerční spolupráci... většinou ani moc nevědí, co jsme zač, ale tváří se velice sebevědomě. Některé dámy si jen vezmou vizitku (to je dobře, vizitka je přímá cesta na náš magazín), ale nemusí to být jen dámy - rozesmál mě jeden starší, velmi distingovaný pán, který už s vizitkou odcházel, ale protože cítil v zádech můj pohled, považoval za nutné se otočit a omluvně podotknout: „Víte, to nemám pro sebe, to mám pro manželku..."

Před chvílí jsem si tu docela pěkně popovídala s šarmantní dámou, která mi vyprávěla o tom, že ačkoli už má vnoučata, v poslední době čte hlavně knížky o feminismu. A stěžovala si na to, jak málo jich u nich v liberecké knihovně mají...

Největší bomba byl ale pán, který se prý zabývá ezoterikou, okultismem a podobnými vědami. Nejdřív nám nabídl svůj román a pak mě začal přesvědčovat o tom, že atentát na newyorská Dvojčata si prý objednal prezident Bush. Všechno to bylo nahraný! Já jsem to říkal už před těmi šesti lety, a teď se to začíná potvrzovat, začíná to vyplouvat na povrch!"
Tak nevím. Co když v tom mají prsty mimozemšťani? Nebo Aštar Šeran? Co si myslíte vy? Je svět jedno velké spiknutí? Nebo všichni žijeme v Matrixu??

Zdravím z veletrhu, držte mi palce, ať mě Pánbůh při duševním zdraví zachovati ráčí!!!

 

 

 

Reklama