Většinou to jsou ženy, které touží po dítěti dříve. Pánové tvorstva přeci jen trochu otálejí. Dnešní příběh Oliny (30) je ale opačný. Ona na to stát se matkou ještě nepomýšlí, ale její manžel už několik let po miminku touží. Nyní je situace už tak vyhrocená, že jí dal nůž na krk.

ženaOlga se zná se svým manželem dvanáct let. Poslední dva roky jsou manželé. A právě ony dva roky její manžel touží po dítěti. Poslední půl rok už velmi intenzivně naléhá. Jelikož její odpověď je stále ne, nyní jí byl manželem přiložen onen pomyslný nůž na krk. „Od začátku vztahu jsem si byla jistá, že on je ten pravý. Nebudu tvrdit, že je náš vztah zalitý sluncem, ale milujeme se, což je nejdůležitější. Jediné, co mi hodně vadí, je jeho přístup k dítěti. Je jak ženská, možná i horší, furt s tím otravuje. Jeho biologické hodiny mlátí jak zvon na kostele.“ rozčiluje se Olina, které už manželovo tlačení do kouta pěkně leze krkem. Proč nechce dítě, když má podle jejích slov vše? Na to má Olga jasnou odpověď. „Ano, mám vše. Skvělého a hodného chlapa, který nesmrdí korunou a umí vydělat hezké peníze. Vím, že by pro mě a teoreticky i pro dítě udělal vše. Já ale chci pracovat. Dělat kariéru, to je to, co momentálně je mým snem a cílem. Dítě chci, ovšem ne teď, až za pár let.“ Ač má Olga jasno, co od života nyní chce, bohužel se bude muset rozhodnout. A to rychle. „Buď dítě, nebo odejdu.“ Tak zní výhružka, kterou její manžel stále častěji opakuje. „Co teď? Obětovat se a rodit děti, nebo si jít za svým snem?“ rozmýšlí nahlas Olga nad svým dilematem.

Blbec je idiot, který neudělal kariéru.
Gabriel Laub

„Nejhorší na tom všem je, že jsem vlastně sama proti všem. Celá rodina s mým mužem souhlasí a neustále se vyptává, proč dítě nechci, když na to mám věk a úžasného manžela. Bohužel mě nikdo nechápe. To je opravdu tak špatné rozhodnutí, jít si za svým snem, něco dokázat a odsunout dítě na druhou kolej?“ ptá se nešťastná Olina.

Čtěte také:

Reklama