„Paní, dával jsem vám padesátku.“
„Vážně?“
„A vy jste mi vrátila na desetikorunu!“
„To neni možný, co mi to tady vykládáte?“

Celkem běžná situace. Několikrát jsem brigádničil v obchodě, takže vím, že se podobná věc opravdu může stát omylem, ale většinou jde o nadělávání nějakého manka. Prodavači a prodavačky si už zvykli, že si lidé dávají pozor na větší peníze, a tak ulévají po drobných. Kovové desítky a padesátky jsou k takové minikrádeži ideální. Když si to spočítáte, tak si prodavač může za celý den přijít na slušnou sumičku.

Co dělat, když si všimnete?
Rozhodně si peníze přepočítejte ještě na kase a nedávejte je do peněženky. Když se svého práva nedomůžete, zkuste nějak chytře hledat pomoc u člověka, který stojí za vámi, třeba větičkou: „Vy jste si toho nevšiml?“ A když i tohle ztroskotá a vy to nechcete nechat jen tak plavat, nechte peníze na kase a dožadujte se vedoucího – to většinou zabere, musíte ale počítat s kyselým ksichtem a nadávkami, jako byste byli zloději vy…

Hádáte se na pokladně o každou korunu, nebo nad drobnou krádeží mávnete rukou?


Celodenní SOUTĚŽ o skvělé ceny:
6. a 7. slovo soutěžní věty 
najdete v článku Tři jména, tři úspěšné slabozraké dívky. Sedmé slovo je v povídání o Barboře Janové – je to slovo, které se dozvíte těsně před tím, než přijdete na to, že se Barbora zajímá o Jazz. Šesté slovo je čtvrtým slovem šestého dílčího nadpisu od konce.
Kompletní sestavenou větu vkládejte
SEM!

Reklama