Láska, smrt, psaní spisovatele, pomníček, který za sebou člověk nechá… O tom je nová kniha Ireny Obermannové Láska jako Řím.

Její hlavní hrdinka spisovatelka Matylda je pozvána do Říma na setkání autorek z celé Evropy. Je v tom však háček – Matylda se za spisovatelku nepovažuje, alespoň ne v onom velkolepém smyslu slova. Nejenom proto se rozhodne ve městě měst zemřít. Pokud možno velkolepě…

Proč a jak? Dotáhne svůj záměr do konce? Odpovědi na tyto otázky a hlavně poutavý existenciální příběh čeká na čtenářky, které se zapojí do soutěže o tři knížky Láska jako Řím. Tu Žena-in připravila s nakladatelstvím Motto.

Knížku pokřtila v úterý Irena Obermannová v pražském baru Krásné ztráty. Jako hlavní autorku křtu si zvolila herečku Aňu Geislerovou, ač ji do počátku týdne osobně neznala. Geislerová však v novém televizním filmu, natočeném podle jejího románu Divnovlásky, hraje roli spisovatelky Xénie, jež pro své dvě dcery hledá vhodné tatínky.

Herečka dokázala udělat i ze křtu malé představení, když zjevně oprávněně okřikla početnou skupinu fotografů, že přes ně nemají šanci vidět ostatní, kteří se večera zúčastnili.

Ve chvíli, než otevřela šampaňské, hledala oslí můstek ke svému přání spisovatelce a její knížce. „Tak jako všechny cesty vedou do Říma, ať také cesty čtenářů vedou ke knížce Láska jako Řím Ireny Obermannové,“ řekla nakonec herečka.

Vyhrajte Lásku jako Řím!

Tři čtenářky mohu v naší soutěži získat novou knihu od úspěšné spisovatelky. Stačí do středy do 10 hodin napsat správnou odpověď na adresu jan.exner@zena-in.cz
Výherkyně budou vylosovány.

Otázka: Kolik knih (bez Lásky jako Řím) autorka dosud vydala?   

Malý medailonek autorky

Irena Obermannová (1962) vystudovala FAMU, obor dramaturgie a scenáristka, pracovala jako dramaturg v České televizi. Nyní spolupracuje s nejúspěšnější komerční televizí, kde se scenáristicky podílí na psaní seriálu Ordinace v růžové zahradě.
 
Dosud vydala knihy Frekvence tygra (1996), Deník šílené manželky (1998), Divnovlásky (1999), Ženské pohyby (2002), Příručka pro neposlušné ženy (2003), Matky to chtěj taky (2004), Nezavěšujte se (2005), Deník šílené milenky (2006), V pěně (2007) a Normální zázraky (2008). Její knihy úspěšně vycházejí i v zahraničí.

Už jste četla některou z knih Ireny Obermannové? Zaujal vás titul Láska jako Řím?

Reklama