O čerstvé zkušenosti z dovolené se s vámi ve svém příspěvku podělí čtenářka Prvosenka.

Tak jelikož jsme se z dovolené právě vrátili, mohu se podělit o své nejčerstvější zážitky ohledně stravování o dovolené. Na dovolenou jsme vyrazili do zděné patrové chaty s tím, že na oběd si vždycky někam dojdeme (s sebou jsem ale pro jistotu vzala nejzákladnější suroviny na vaření a brambory), abych si dovolenou užila i já. Ale hnedle po prvním výletě, kdy nás oběd i s pitím vyšel na necelých 500,-Kč(dali jsme si jen "hotovky"), jsem po jednoduchém výpočtu 7x500=3500,-Kč za jídlo za týden došla k názoru, že se "obětuji" a nějaké rychlé jídlo radši uvařím.

Při nákupu v Tescu zrovna měli v akci stehenní řízky za 39,-Kč/kg, což byla vskutku lákavá nabídka a hlavně s bramborami, které jsem vezla z domova, pro naši čtyřčlennou rodinu chutný a hlavně laciný oběd. Další den to byly řízky z kuřecích prsou také s bramborem (manžel si nemohl oběd vynachválit, je totiž "řízkový"), v jeden den to byla dětmi požadovaná krupicová kaše a hrachová polévka (zasytili jsme se až až).

V den odjezdu domů jsme zašli cestou znovu do restaurace, jindy jsem udělala palačinky, k večeři jsme dvakrát opekli buřtíky, pochutnali jsme si i na topinkách, došlo také na smaženici z maxi klobouku mnou nalezené houby (babky), zkrátka nikdo z členů rodiny si na stravu během dovolené nestěžoval. A nádobí jsem vždy umyla já a utřel ho buď manžel nebo děti.

Někdy ještě jezdíme na hory na podnikovou chatu a tam si vozím jídlo zmrazené a jen ho ohřeju. Takže ušetřím čas i peníze zároveň.

Takže abych to shrnula, o dovolené jsme se pořádně nadlábli za malé peníze a rozhodně jsem ji nestrávila u plotny.

Prvosenka

Děkujeme za tip na levné stravování a uvidíme, co tomu řeknou naše čtenářky.

Připadá vám oběd i s pitím za 500Kč pro čtyři lidi drahý? Stálo by vám za to vařit?

Nebo byste ty 3 500Kč za týden obětovaly? Jak to vidíte?

Napište nám svůj názor na:redakce@zena-in.cz

Reklama