Bydlíte v obecním? A jaké jsou vaše zkušenosti? Myslíte si, že obec dobře hospodaří s vybraným nájemným? Svůj názor na toto téma mi poslala čtenářka Katka...


Vážená redakce.

Bydlíme v obecním domě. Když jsme se nastěhovali byli jsme nadšeni, že konečně bydlíme. Jaké bylo naše rozčarování, když začalo oknama foukat, no nic zašli jsme na obec. Ti nám zařídily těsnění do oken. A to byl začátek přišla zima a v bytě bylo 14 stupnů při velkém větru se nedal vytopit, opětovně na obec a řešení, že prý máme špatný kotel, poslali plynaře, ovšem ten prohlásil, že takový kotel by vytopil barák. Tady, že chyba nebude. Na tu dobu, kdy se byt nedal vytopit, jsme se s rodinou nastěhovali k babičce a dědečkovi.

Začala mašinérie s obcí. A protože se nic nedělo, zašla jsem s naším sousedem na obecní radu. Při první diskuzi jsem se ozvala. To jste měli vidět ten tanec. Jak jsem řekla, že tam není zateplení a že ten byt osobně rozpářu a dám je k soudu, protože stavební dozor stál za dvě věci začali se dít věci. Přišla první návštěva, protože jsem osobně pozvala do bytu vedení obce, když se chtěli vyzout tak jsem jim doporučila, ať si boty nechají jinak jim umrznou nohy. Zůstali asi 1/2 hodiny. Opravdu se přesvědčili, ža se tam nedá bydlet. V zimě to sice nespravili, ale v létě to byl šrumec. Přišla parta, začala bourat a ejhle zateplení tam nebylo. Nakonec nám obec dala slevu na nájemném asi 20 procent. Místo toho, aby nám slevila za ty dva měsíce zimy. Opravdu k pobavení.

Loni jsem zase řešila okno na chodbě. Rok jsem chodila, urugovala. Teprve letos 1. 2. 2010 nám konečně okno vyměnily. A sleva žádná. Ostatně nájem ten dodneška neodpovídá bytu 1 kategorie.

S pozdravem vaše čtenářka,
Katka

Pozn.red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Hrajte dnešní soutěž o 500 korun!


TÉMA DNE: NÁJEMNÉ

Posílejte mi své příběhy a zkušenosti...

  • ... o tom, kolik platíte za bydlení a jste-li spokojení.
  • ... kolik si myslíte, že by bylo přiměřené nájemné.
  • ... kolik vám zbývá na živobytí a zábavu, po zaplacení bydlení.
  • ... o tom, zda jste si vyřizovali hypotéku.
  • ... s osobním vlastnictvím.
  • ... se státním bytem.
  • ... s bytem u majitele.
  • ... veselé či špatné s majitelem samým.

Jak vidíte, téma je dnes docela široké. Zanadávejte si, postěžujte si, rozesmějte ostatní!

Reklama