V tomto období je důležitá hlavně prevence. Každoroční klasikou je dostatečný přísun vitaminů, ať už v podobě ovoce a zeleniny nebo ve formě potravinových doplňků a samozřejmě i podporou zdravého životního stylu (správnou výživou, otužováním a pravidelným pohybem). S posílením obranyschopnosti našeho organismu je úzce spojován vitamin C nebo-li kyselina askorbová. Mezi nejbohatší přírodní zdroje vitaminu C patří například šípek či plody rakytníku, ale většina z nás ho má spojený hlavně s citrónem či citrusovými plody.
5bf54571cdb15obrazek.png

Také je velmi důležité dbát na hygienu, protože chřipkový virus se přenáší vzdušnou cestou drobnými kapénkami sekretů dýchacích cest a dokáže přežít i několik hodin na předmětech. Nikdy nevíte, po kom saháte na kliku u dveří či madlo v autobuse.

Co tedy dělat, když vás chřipka „přepadne“?
Zvýšenou teplotu dokáže snížit řada látek. Nejdéle známou a používanou je kyselina acetylsalicylová, která působí nejen proti horečce, ale i proti bolesti. Navíc oproti paracetamolu působí protizánětlivě a podporuje tak regeneraci organismu a výhodou kyseliny acetylsalicylové je nejen její širší záběr léčiva, díky proti zánětlivému efektu, ale také nízké riziko předávkování. Při špatném dávkování paracetamolu může dojít k poškození jater.  Mezi přípravky obsahující kyselinu acetylsalicylovou patří například originál Aspirin, dále pak generika jako Acylpyrin či Thomapyrin. V České republice je nejznámější a nejprodávanější Acylpyrin, který je cenově dostupnější než originál a změnil po několika letech pouze svůj vzhled, ale účinnost a složení zůstala na stejné úrovni.
5bf5458b2c768obrazek.png
ACYLPYRIN®,
500 mg tablety – registrovaný léčivý přípravek. Perorální podání. Jedna tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg.
Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Pro urychlení účinku a vyšší podporu imunitního systému je možné využít kromě klasické bílé tablety i šumivé tablety s přidaným vitaminem C, kdy je urychlen nejen účinek, ale také podpořena normální funkce imunitního systému díky přítomnosti vitamínu C. Tuto kombinaci látek naleznete například v přípravku Acylpyrin + C.

Foto-Acy-C-new-s-koleckem.jpgACYLPYRIN® + C,
320 mg/ 200 mg šumivé tablety – registrovaný léčivý přípravek. Perorální podání. Jedna šumivá tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 320 mg a acidum ascorbicum 200 mg.
Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

A teď to hlavní na závěr, v případě už chřipku máte, vyměňte cestu do práce za cestu do postele,

vyležte se, vaše tělo i okolí vám za to budou vděčné, pijte hodně tekutin a hlavně nešiřte ji dál!

Reklama