Čtenářka Medulka se jako malá holčička panicky bála bolesti. A přidává radu na to, jak bolest lépe snášet. Díky Medulko. Souhlasím s vámi v tom, že bolest, ale i radost je lepší prožívat mezi rodinou a přáteli.

Přeji všem krásný slunečný (a bezbolestný) den!
Když jsem byla dítě, křičela jsem i při strhávání náplasti. Stačilo, abych si trochu odřela koleno a do vody jsem nevlezla, mohlo být třeba 30 stupňů, ale do vody mě nikdo nedostal, protože by to přeci stráááášně pálilo :-)

A když jsem si zadřela třísku? nikdo na mě nesměl šáhnout, natož se ke mě přiblížit s jehlou. Radši jsem chodila několik dní s ovázaným prstíkem, než mi tříska sama odpadla.

Jako dospělá už samozřejmě bolest snáším jinak, sice také špatně, ale postupem času se mi nejspíš ten práh bolesti nějak posunul a už dokážu ledacos překonat a vydržet. Jak by řekla mamka: jsi přeci ženská, musíš něco vydržet! :-)

Musím říci, že mám velké štěstí, že nějakou obrovskou, nesnesitelnou bolest jsem nezažila a jsem za to moc ráda. Obdivuji lidi, kteří dokáží snášet bolest, třeba i každodenní a navíc se dokáží i přes to všechno smát a být na všechny okolo stále milí.

Taková byla moje babička. I když měla bolesti, trpěla, zvláště ke konci života, přesto si nikdy neztěžovala a byla ke všem milá a vlídná. Za to jí nikdy nepřestanu obdivovat, protože mě stačí, aby mě rozbolela hlava a už je to na mé náladě znát - jsem protivná, nic mě nebaví... Nevydržela bych ani polovinu té bolesti, co ona.

Co se týká psychické bolesti, tak tam je to těžké. Na tu není žádný prášek. Tu musí člověk sám v sobě překonat. A že je to někdy fuška! lež, pomluvy, rozchody, zrada od přítele, smrt blízkého člověka...to všechno dokáže hodně zabolet.

Ale ať už jde o tu fyzickou bolest, nebo tu psychickou, je vždycky fajn, když na to člověk není sám a má kolem sebe přátele a rodinu, kteří ho podpoří a bolest mu pomůžou zvládnout, nebo alespoň lépe snášet :-)
Medulka
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma dne je:

Jak jsem se vypořádala s bolestí?

  • Kdy jste cítila největší bolest?
  • Kdy jste poznala největší bolest?
  • Jak jste se s bolestí vypořádala?
  • Co vám na ní zabírá?
  • Co bolí nejvíce?
  • Pomohla jste někomu od bolesti?
  • Dělá vám bolest dobře?

Vaše příspěvky posílejte na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k tématu dne a pobaví, donutí mne k zamyšlení, rozpláče, prostě zaujme moji pozornost odměním sedacím balónem, který zbaví vaše záda bolesti. Jeho cena je 500 Kč.

mic

Reklama