A ještě více obdivuji svou maminku, která se stará o nohy svému tatínkovi, mému dědovi, kterému je přes osmdesát let, píše ve svém příspěvku naše čtenářka s nickem black.bird.third

Přeji hezký den. Jak se starám o nohy? Nikdy jsem to nějak přehnaně neřešila. Každý den umýt, jednou týdně ostříhat a namazat. Zatím to stačí. A když mám čas a klid, což je tak jednou za čtrnáct dní, vezmu si lavor, napustím teplou vodu, přidám sprchový gel, namočím nohy a čekám. Respektive čtu si. Abych využila každou chvilku. Po cca čtvrt hodině jednu nohu vyndám, osuším, pomocí pemzy odstraním zrohovatělou kůži, která ve vodě změkla. Ostříhám nehty. To samé udělám i na druhé noze. Poté vše sklidím a nohy namažu krémem na nohy. Mám oblíbený krém - obyčejný z drogérie za cca třicet korun. Krásně voní po měsíčku lékařském a nohy dokonale zvláční.

A můj tip? Nejlepší je udělat si pedikúru na noc a po namazání si navléct bavlněné ponožky. Manžel si většinou klepe na čelo, že spím v ponožkách, ale mně to nevadí. Nohy jsou v teple a krém se může lépe vstřebat do kůže.

Kdy jsem si naposledy lakovala nehty na nohách? Tak to vím naprosto přesně. V srpnu před sedmi lety. Ve svatební den ráno. Nakonec to stejně nebylo vidět, protože šaty sahaly až na zem. Ale už jen pro ten pocit. Barva - bezbarvá. Té dávám přednost i na rukách. Ono ani na těch rukách to není žádná hitparáda. Lakuji tak čtyřikrát do roka. 

Obdivuji pedikérky, jak můžou dělat takovou práci. A ještě více obdivuji svou maminku, která se stará o nohy svému tatínkovi, mému dědovi, kterému je přes osmdesát let. Děda má silnou cukrovku. Stačí zakopnutí, odření, modřina, a na problém je zaděláno. Dědovi se nohy špatně hojí. Jsou rudé, kůže už je hodně tenká a suchá. Potřebuje opravdu šetrné ošetřování a časté mazání. Proti tomu je řešení barvy laku na nehty nebo výběr krému na nohy úplná kravina. 

Přeji Vám všem, abyste měli nohy v pořádku. A jestli máte nehty červené, bílé, s kytičkami, s proužky nebo jen krásně zapilované - to už je jen jakýsi bonus.

S pozdravem black.bird.third

Milá black.bird.third, to jste napsala moc hezky

Text nebyl redakčně upraven

Reklama