Krásný den do redakce,

obdivuju každého člena menšiny, že v sobě našel sílu a z jakéhokoliv důvodu opustil svou domovinu. To já bych nezvládla. Když jedu v létě na dovolenou, kde se mám jak prasátko v žitě, už po týdnu se mi začně stýskat a vědomí, že bych tam měla zůstat třeba jen rok, je pro mě nepředstavitelné.

Jinak při hodnocení menšin samozřejmě záleží na tom, jací lidé ji tvoří. Miluji Řeky, líbí se mi, že i když žijí v jiné zemi, umějí se svou kulturou prorazit a svými kolovými tanci nadchnou všechny přihlížející.

Pokud se menšiny chovají podle našich zákonů a nepáchají zlo, tak mi nevadí. Vadí mi ale, když je na normální základní škole 7 dětí z 25 vietnamské národnosti. Podle mého názoru by měly navštěvovat zvláštní školy pro cizince. Tam by bylo zaměření převážně na český jazyk a pak teprve další předměty. Myslím si, že učitel na normální škole musí něco šidit na úkor cizinců.

Když pak v TV vidím, jak dospělí Vietnamci pořád opakují nerozumím, tak už se těším, až konečně z těch našich škol vyjde někdo, kdo bude rozumět.

A ještě abych se vyjádřila ke vztahu k homosexuálům - opravdu mě ani nenapadá, co bych proti nim mohla mít. Znám ze svého okolí jen jednoho homosexuála, který by mohl jít příkladem všem lidem, a jediné, co bych mu vytkla, je to, že mě nechce!
 
ahoj Eva

Milá Evo, pokud jde o Vaši náklonnost k Řekům, k tématu to nepatří, ale mějte je ráda dál. Že Vás nechce kamarád homosexuál je mi líto, ale nic s tím nenaděláte. Mám stejnou zkušenost. Ale vietnamské děti v speciálních školách je námět na diskusi, pokud vím, patří v českých školách mezi nejlepší žáky.

Co na to naše čtenářky - patří Vietnamci do zvláštních škol? Podělte se o své názory!


editorka Mira

Dnešní téma

Jaký máte vztah k menšinám?
Vadí Vám děti cizinců v našich školách?
Registrované partnerství homosexuálů, souhlasíte s ním?
Co nebo kdo jsou podle Vás menšiny?
Pište, nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!

redakce@zena-in.cz

Reklama