Foto: Shutterstock

Eva, 51 let
Chyběla mi kadeřnice. Mám příšerné odrosty barvy, půlku hlavy mám šedivou. Nejdřív se myslelo, že uvolnění přijde už v pondělí, takže mě moje kadeřnice objednala hned na úterý. To ale nevyšlo. Takže byla tak moc hodná, že mě vmáčkla do mezery v pátek. Už aby byl zítřek, nemůžu se dočkat! Konečně budu vypadat jako člověk.

Hana, 72 let
Kromě toho, že konečně vyrazím ke kadeřnici, se pro mě nic nemění. Bojím se o zdraví, takže nemám v plánu chodit někam nakupovat. Obchodní centra teď budou praskat ve švech. Vím, že je omezení 15 metrů na osobu, ale výsledek bude akorát ten, že se budou tvoři fronty venku, protože lidi budou šílet po dárcích. Naštěstí mám přístup k internetu, takže jsem všechny vánoční dárky pro děti a vnoučata už dávno objednala.

Karolína, 35 let
Hned dnes s manželem vyrazíme do restaurace našeho kamaráda, abychom podpořili jeho podnik. Je na pokraji krachu a neví, jestli to ustojí. Už se nemůžu dočkat, až se hezky obléknu a užiju si romantickou večeři s obsluhou jako za starých časů. Covidu se nebojím, celá naše rodina už ho prodělala bez komplikací, takže spoléhám na protilátky.

Monika, 37 let
Ne, že by mi tak chybělo nakupování, ale se sedmiletou dcerou musíme nutně do obuvi. Před zavřením jsem jí nestihla pořídit zimní boty a ty z loňska už jsou jí malé. Přes internet se takové zboží pro děti těžko objednává. To si prostě musí zkusit. Taky dceři nakoupím nové spodní prádlo – ponožky a kalhotky.

Jitka, 44 let
Nemám ráda nakupování dárků přes internet, radši si všechno osahám a okouknu naživo. Letos jsem něco koupila přes e-shopy, protože se nevědělo, jestli se do Vánoc vůbec něco otevře, ale zbytek dokoupím v kamenných prodejnách. Mám ráda menší obchůdky, butiky, antikvariáty apod. Mám lepší pocit, když podpořím konkrétního obchodníka, a ne velký řetězec. Dneska ale nikam nepůjdu. Nejsem sebevrah. Počkám do příštího týdne, snad nákupní horečka trochu opadne.

Reklama