Každý den projdou oblíbeným obchodním domem v centru Prahy desetitisíce zákazníků. Ti se mohou těšit v týdnu od 15. do 21. dubna na tematické čtyřicetiprocentní slevy na vybrané zboží.

Pražský obchodní dům MY oslaví 21. dubna čtyřicáté výročí ode dne, kdy byl na křižovatce ulic Spálená a Národní třída poprvé oficiálně otevřen veřejnosti. Ve své době technologicky, technicky i architektonicky nadčasová stavba se stala jedním z nevýznamnějších zástupců české architektury 70. let 20. století a i dnes patří k významným budovám hlavního města.

Tesco

TOP 5 čísel obchodního domu MY

  • Délka všech polic v oddělení potravin obchodního domu MY je dlouhá téměř 3 km, což představuje vzdálenost od tohoto nákupního centra až na Vítěžné náměstí Prahy 6.
  • Obchodní dům má 9 výloh, ve kterých je prezentováno zboží na celkem 100 figurínách.
  • Aktuální počet zaměstnanců obchodní domu je přes 350.
  • Obchodní dům má celkem 7 nadzemních pater a 3 podzemní podlaží.
  • Slevy  na vybraný sortiment budou v týdnu od 15. do 21. dubna dosahovat 40 %.

Tesco

Změna jmen v průběhu let

Během své čtyřicetileté historie změnil obchodní dům pětkrát svůj název. Z původního Prioru 02 se krátce na to stal Máj. V roce 1992 přešlo toto nákupní centrum pod značku společnosti K-Mart. Od roku 1996 je pak majitelem obchodního domu společnost Tesco. Původně byl obchodní dům provozován jen pod touto značkou, v roce 2009 pak došlo k jeho přejmenování na MY, což odkazuje na léta zažitý název. Obchodní dům nabízí zákazníkům nákupy v šesti patrech na ploše větší než dvanáct tisíc metrů čtverečních, a to sedm dní v týdnu.

Tesco

Během následujících dní spojených s oslavami mají zákazníci možnost využít tematických čtyřicetiprocentních slev na veškeré dámské šaty a pánská trička, na vybranou elektroniku, domácí spotřebiče a další sortiment. Kulaté jubileum připomene speciální edice čokolády ve tvaru budovy obchodního domu a na zákazníky čeká také výstava dobových fotografií.

Tesco

Funkční stavba mladých architektů

Tesco

Na místě dnešního obchodního domu stával nárožní novogotický Šlikovský palác od architekta Josefa Krannera. Tento dům byl ale v roce 1938 zbourán a následujících třicet let stál na jeho místě dřevěný pavilon. Ke stavbě jednoho z prvních obchodních domů v Praze byla v roce 1972 přizvána trojice nadějných architektů - Miroslav Masák, Martin Rajniš a John Eisler z libereckého ateliéru SIAL. Právě oni totiž vyhráli architektonickou soutěž na návrh obchodního domu. „V době nastupující normalizace pro nás bylo získání tohoto projektu velkým úspěchem i nečekanou příležitostí,” uvádí Miroslav Masák a dodává: „Stavba nebyla revoluční, ale lišila se. Snažili jsme se skloubit její funkčnost a estetickou koncepci. Že se nám to nakonec vydařilo, svědčí nejen fakt, že budova a v ní umístění obchodní dům dodnes funguje, ale také řada prestižních evropských i světových uznání, které jsme získali.” Stavbu samotnou ale na tehdejší dobu netypicky realizovaly dvě švédské stavební firmy SIAB a ABV Stockholm. Slavnostní otevření proběhlo 21. dubna 1975. O výjimečnosti a unikátnosti celé stavby svědčí i fakt, že objekt obchodního domu byl v roce 2006 prohlášen za kulturní památku.

Nový majitel a nutná rekonstrukce

Tesco

Již téměř dvě desetiletí je budova obchodního domu ve vlastnictví společnosti Tesco. Během posledních šesti let prošlo nákupní centrum zásadními změnami a nutnou rozsáhlou rekonstrukcí. Modernizovaly se prostory prodejních ploch, ale také technické zázemí. Zároveň byl také rozšířen sortiment, aktuálně tak zákazníci najdou pod jednou střechou více než pět set značek. Potraviny, které jsou největší v centru Prahy, pak nabízejí přes dvacet pět tisíc položek. U příležitosti letošního jubilea je možné na některé z nich uplatnit čtyřicetiprocentní slevu. „Významných čtyřicet let fungování našeho obchodního domu chceme oslavit společně s našimi zákazníky. Proto jsme si pro ně jako odměnu za věrnost připravili tematické slevy na vybrané potraviny, oděvy, elektro nebo domácí potřeby,” uzavírá Olga Lukešová, ředitelka obchodního domu MY.

Reklama