Vánoce nejsou jen svátkem lásky, rodiny a pokoje, ale i pomoci. Právě o Vánocích jsou lidé ochotni nejvíce udělat pro ty, kteří v životě nemají tolik štěstí jako oni.

 

Jestli i Vy toužíte pomoci a nevíte jak, měli byste vědět, že Vám to umožní i některá obchodní centra ve Vaší blízkosti. Sbírky „Vánoční strom“ v Obchodním centru Letňany a Obchodním centru Plzeň a „Vánoční strom Radosti“ v Nákupním centru Eden, připravené ve spolupráci s rádiem Kiss v Praze, rádiem Kiss Proton v Plzni a Nadačním fondem Plaváček, jsou zajímavé obzvláště pro ty, kteří chtějí vědět, kam jejich peníze poputují. Můžete pomoci konkrétnímu dítěti z dětského domova tím, že mu koupíte dárek, po kterém touží.

 

Dětem podporovaných Nadačním fondem Plaváček pomáhají i další tři česká obchodní centra. Jsou to Obchodní centrum Fontána v Karlových Varech, Obchodní centrum Galerie v Ostravě Třebovicích a Obchodním centru Silesia v Opavě, kde bude probíhat sbírka „Kouzelný zvoneček“. Zakoupením keramického zvonečku za 30 Kč uděláte radost sobě nebo ho darujete přátelům a zároveň podpoříte talentované děti z dětských domovů sdružených v programu Vítr do plachet. Celý výtěžek sbírky je určen na financování výuky uměleckých oborů pro děti, které mají talent a nemají vlastní prostředky, aby ho mohly rozvíjet. Některé z těchto dětí se návštěvníkům obchodních center představí při akcích pořádaných v obchodních centrech k zahájení a zakončení charitativní sbírky. Partnery a spolupořadateli sbírky jsou regionální rozhlasové stanice rádio Čas v Ostravě a Opavě a rádio Egrensis v Karlových Varech.

 

Sbírka bude v obchodních centrech v Plzni a Opavě zahájena 2. prosince, v Karlových Varech a Ostravě 3. prosince - a to programem s názvem „Předvánoční kouzlení“. Děti se zde budou bavit, naučí se čarovat spolu s kouzelníky ze Školy kouzel a Hankou Kynychovou, odnesou si domů diplom čarodějnického učně a pěkné dárky od maskotů obchodních center.

 

Obchodní centrum Letňany sbírku „Vánoční strom“ zahájí v sobotu 2. prosince. Do obchodního centra zavítá Mikuláš, Anděl s hudebním programem a hlavně vystoupí dětí z Nadačního fondu Plaváček.

 

První ročník sbírky „Vánoční strom radosti“ v Nákupním centru Eden bude zahájen 1. prosince programem Ukradené Vánoce, kde malí Plaváčci předvedou své umění.

 

 

Svým dobrodincům se děti odmění Vánočními koncerty:

 

Vánoční koncert Adiemus s vystoupením souboru Collegium Cantantium a talentovaných Plaváčků. V programu se představí i místní školy a skupiny. 

16.12.2006 od 14.30 do 16.30

v Obchodním centru Plzeň na Rokycanské třídě v Plzni

 

Vánoční koncert Adiemus s vystoupením souboru Collegium Cantantium a talentovaných Plaváčků. V programu se představí i místní školy a skupiny. 

17.12. 2006 od 14.30 do 16.30

v Obchodním centru Fontána na Chebské ulici v Karlových Varech

 

Vánoční koncert s vystoupením Hanky Kynychové, dětí z dětských domovů podporovaných Nadačním fondem Plaváček. V programu se představí i místní školy a skupiny.

16.12. 2006 od 16.00 do 18.00

v Obchodním centru Galerie na Sjízdné ulici v Ostravě

 

Vánoční koncert s vystoupením Hanky Kynychové, dětí z dětských domovů podporovaných Nadačním fondem Plaváček a představí se zde i místní školy a skupiny.

16.12. 2006 od 13.00 do 15.00

v Obchodním centru Silesia na Těšínské ulici v Opavě

 

Děti z nadačního fondu Plaváček vystoupí také v Obchodním centru Letňany během akce „Vánoce s Vláďou Hronem“ 17.12. 2006 od 14.00 do 18.00 hodin, kde předvedou svá hudební, taneční, ale i aerobní vystoupení.

 

V Nákupním centru Eden 20.12.2006 od 17.00 sbírku ukončí program s Václavem Upírem Krejčím, na kterém se podílejí i místní školy a zájmové kroužky. Zazpívá i vokální kvarteto G*apeels. 

  

 

 

 

 

 

Reklama