Moji rodiče jsou dost rozumní lidé, hlavně táta vždycky volil jako nejlepší výchovný prostředek rozhovor o problému, případně poučení a zdůraznění, že vše, co rodiče dělají, dělají pro nás.
Já jsem snad nikdy nebyla vyloženě bita, párkrát jsem dostala facku, protože jsem starší sestra, tak taky většinou kvůli bráchovi.

Ten je o 4 roky mladší a v dětství byl pořádnej raubíř. Ale opravdový výprask dostal, co si vzpomínám, asi jen 2x a pokáždé proto, že opakovaně lhal, rodiče mu věřili, postavili se za něj, a když se to provalilo, vypadali sami jako lháři. Oni jsou takoví čestní a poctiví, a ta ostuda a k tomu šok, že je zklamalo vlastní dítě...
Takže si to zasloužil, a myslím, že ho to poučilo víc než mravní přednáška. Potom stačilo jen připomenout nebo pohrozit, a další lumpárny si rozmyslel. Taky pocítil, že mu pak nějakou dobu naši moc nevěřili...

A co se týče bolesti (dostal normálně "na zadek"), tak na tu bráška zapomněl ještě ten den, ale chudák táta z toho byl špatnej hrozně dlouho, týden skoro nepromluvil a bylo vidět, jak ho to mrzí.

Já ještě děti nemám, ale moje představa jejich výchovy se inspiruje tou praktikovanou mými rodiči. Tresty se nemají přehánět, ale plácnutí po zadku nebo přes ruku někdy dítěti vysvětlí víc než promluvy do duše.  

Janinka 


Jen jestli to bylo, Janinko, vždycky kvůli bráchovi :-). Taky jsem dostala vynadáno od maminky většinou za sestru ... 

Přeji dobrou chuť k pátečnímu obědu a těším se, že pošlete i něco mimo mísu. 

Jen připomínám, že pro spravedlivější hodnocení článků budeme odměny zasílat až v odpoledních hodinách.

Dnešní téma jsou tělesné tresty:
Bili vás rodiče?
Trestal vás pan učitel rákoskou?
Jak vychováváte děti?
Trestají učitelé v dnešní škole?

Když mě rozčílí, ubalím mu!

Jak trestáte děti?

Je facka účinné a správné řešení?

Je účinnější chválit?
Co se má a nemá?


Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

Reklama