Občanka, zadky, návštěva a madlo. Ano, o tom všem je další dnešní příspěvek. Poslala nám ho čtenářka manki a určitě se pobavíte, protože příhody jsou velmi vtipné.

Moc pěkné, milá manki, udělala jste mi radost. Děkuju Vám za příspěvek a přeju krásný den.


Zdravím všechny, co musí ráno cestovat do práce, já už necestuji, jsem v invalidce. Z cestování mám ale zážitků plno, nejčastěji ze šaliny (tramvaje), plné k prasknutí, že se nedalo hnout, ale i z vlaku.

Před lety jel brácha na zápas ve fotbale s klukama do nějaké vesnice téměř prázdným vlakem. V zadní kapse v džínách nosil občanku, vytáhl ji a dal ji nahoru, na polici, kde se odkládají menší zavazadla. Říkám mu, že ji vezmu k sobě, že ji tam zapomene a on, že ne, že si určitě vzpomene, byl tehdy puberťák. Samozřejmě zapomněl, já už jsem si při tom fofru, že už vystupujeme, málem jsme zajeli, na občanku ani nevzpomněla. Byl trochu zkrotlý, když to zjistil a při představě, že si bude muset sám všechno vyběhat. No nic, zápas se odehrál, šli jsme pohromadě zase na vlak, sedli si do kupé, brácha zvedl oči směrem kam si dal tu občanku a najednou se mu rozzářily oči, vyskočil a tu občanku tam měl. Nikdo si nevšiml. Nejvíce jsme se smáli té náhodě, že jsme sedli do toho stejného vlaku i stejného kupé.

Další zážitek jsem jen slyšela, ale vždycky když si na něj vzpomenu se musím smát. Maminka jela s asi čtyřletou dcerou odpoledne narvanou tramvají. Holčička se pořád ošívala a najednou nahlas, ne potichu říká: Mami, vem mě nahoru, tady jsou samé prdele. Pobavila všechny okolo a hned je někdo pustil sednout.

Můj čtyřletý vnuk si zase s někým, kdo je mu sympatický povídá a když má vystupovat, tak ho zve na návštěvu. Jedna paní se ho ptá, to každého zveš na návštěvu domů? A on jí na to říká: nekamarády nezvu, ale Vy určitě přijďte. Když jsem byla hodně mladá, tak asi 17 let, jsem jela s kamarádkou v tramvaji a vždycky jsme si měly co povídat. Držela jsem se madla u sedadla a občas přehodila ruku na tyč a zpět na madlo, aspoň jsem si myslela. Najednou pán ze sedadla se na mě podívá a s úsměvem mi říká, promiňte, slečno, rád bych si vystoupil. Já se na něho udiveně dívám a v duchu si říkám, vždyť ho nedržím, ale držela, ne jeho, ale držadla jeho aktovky, kterou měl na klíně. Já si v „důležitém“ hovoru s kamarádkou ani nevšimla, že jsem se chytla ucha aktovky a ne madla. :-)

Zatím je to pro dnešní téma všechno na co jsem si vzpomněla. Bylo by toho ještě víc, ale snad někdy příště. Mějte se krásně v tom dnešním sluníčkovém dni.

manki

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

  • Jezdíte často dopravními prostředky?
  • Jakými nejčastěji?
  • Vadí vám to?
  • Nebo používáte jen auto?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

Reklama