PLanet Zen

Kdo jednou zavítal do dalekého Thajska, na Bali či do Indonésie, pravděpodobně podlehl tamní atmosféře a stylu života. Málokdo asi odolal masáži přímo na pláži, při níž drobné ruce věčně usměvavých thajských žen navracejí tělu ztracenou energii.

Po návratu do středoevropské civilizace pak čas od času zatoužíme znovu zažít ten exotický pocit, uklidnit svou rozbouřenou mysl a setřást ze sebe nahromaděný stres, alespoň na chvíli se ponořit do vlastního já.

V dnešní době není problém vybrat si z množství salonů nabízejících thajské masáže. Existuje však jeden zcela odlišný, zcela výjimečný. Najdete ho v pražském hotelu Maximilian a Icon či v Rezidenci Vyšehrad a jmenuje se ZEN Asian Wellness. Jeho majitelka Kateřina Nová nemohla vybrat výstižnější název. Slovo zen je původně sanskrtský výraz pro soustředěné spočívání. Proto pouhou thajskou masáž nečekejte, otevírá se vám tu celý svět dokonalé harmonizace těla a mysli.

PLanet Zen

ZEN – místo pro vaši individualitu

Katka pracuje jako letuška a do asijských zemí létá už řadu let. Kouzlu těchto destinací podlehla natolik, že zde strávila sedm let. Konkrétně žila v Thajsku. Během té doby zcela propadla thajským masážím, jež tvoří nedílnou součást života zdejších obyvatel, a které ji přivedly až do chrámu What Po v Bangkoku, kde se vyučuje takzvaný jižný styl. Tento nejrozšířenější způsob masáže spočívá ve větší dynamičnosti a důraznější manipulaci s tělem. Když se pak Katka vrátila zpátky do Čech a chtěla dopřát svému tělu stejnou regeneraci, na jakou si zvykla tam, nenašla, co hledala. A tak v ní pomalu uzrála myšlenka na vlastní wellness. Nechtěla však rozšířit jen zástupy thajských salonů. Toužila vytvořit opravdovou oázu orientální relaxace, při níž zákazník zapojí všechny své smysly a lépe pozná sám sebe. Spojila se tedy s Laďkou Lichtenbergovou, která již několik let vede designové studio specializované na tvorbu vizuálního stylu značek, aby společně představy Katky doladily a daly jim konkrétní podobu. Výsledek společné práce dokonale podtrhuje myšlenku, kdy nejdůležitější je to, jak se návštěvníci cítí.

PLanet Zen

Když vstoupíte do wellness center ZEN Asian Wellness, hned poznáte, že se Katce i Laďce záměr podařil. Už samotný interiér na vás dýchne svou autentickou atmosférou. Daleký východ cítíte ze všech použitých materiálů. Veškeré vybavení Katka osobně vybírá a dováží přímo z Asie. Indonéské lávové čtverce na podlaze jsou z vyhaslé sopky na Sumatře, oděvy jsou ušity z látek ostrova Ambon, rohože tkané na Bali a žíněnky a lehátka ze severothajského Chiang Mai. Všechny tyto a další originální prvky zakomponovala Katka s Laďkou velmi citlivě do výsledné podoby celého wellness centra.

Stejně pečlivě vybírá Katka i své terapeutky. Nevyužívá služeb zprostředkovatelských agentur, jak bývá běžné, ale každou z nich si vyzkouší na vlastním těle. Za ta léta už prý pozná, nakolik jsou ručky masérky zkušené. A je-li spokojená, nabídne jí práci. Díky tomuto zcela individuálnímu přístupu se v ZEN Asian Wellness setkáte se skutečnou kulturou těla a duše z jiného světa, z jiného kontinentu, kde úsměv, porozumění a úcta jsou součástí tradice a kde je všechno opravdové a ryzí.

PLanet Zen

Thai, Zenergy, Bali Blossom…

To jsou jen některé z přibližně patnácti typů procedur, které si můžete v ZEN Asian Wellness dopřát. Většinou se jedná o kombinaci tradičních orientálních technik doprovázené různými formami aromaterapie. Mluvíme totiž o asijských masážích, a to neznamená jen thajské, ale také balijské či indonéské. Liší se technikou a odlišným působením na naše tělo. Thajské protáhnou ztuhlé údy a fyzicky uvolní nahromaděnou energii. Balijské masáže jsou jemnější a zaměřují se na pozvolné rozproudění energetických toků.

PLanet Zen

Většina procedur vás přinutí zapojit i další smysly, kterými vás příroda vybavila. Například povzbuzující masáž se provádí směsí vonných olejů z cedru a sladkého pomeranče, k zeštíhlení pomůže paprika, toxické látky odbourá pomeranč.

Jako znovuzrození se budete cítit po proceduře Bali Blossom s atmosférou tropického ráje. Tělo nejprve uvolní balijská masáž s opojnou vůní panenského kokosového oleje a poté se ponoříte do relaxační koupele z čerstvých květů. Vrcholný zážitek umocněný úžasnou vanou, která je „vytesána“ z jednoho kusu kamene pocházejícího z Bali.

Planet Zen

Kromě masáží můžete v ZEN Asian Wellness centru zažít neuvěřitelnou lehkost bytí při floatingu či se nechat zabalit do banánových listů. Ať už si vyberete cokoli, budete si jen užívat a užívat.

Užijte si specielní nabídku PlanetZen v měsíci září!

Je čas myslet na sebe a věnovat se vlastní energii. Stále ji dáváte a nedostáváte zpět? Jste pod tlakem, unaveni a ve stresu? Zasloužíte si víc!

Dopřejte si asijskou masáž, která vám pomůže dobít tolik potřebnou energii a navrátit rovnováhu. Zažijte znovuzrození v Zen Asian Wellness.

Po celé září navíc platí nabídka dvou masáží Zenergy za cenu jedné!

Více informací najdete na stránkách www.planetzen.cz

Hýčkat se můžete nechat v  provozovnách:

Zen Asian Wellness

Hotel Maximililan, Haštalská 14, Praha 1 - 110 00 , Po - Ne 10:00 - 22:00, +420 225 303 116 maximilian@planetzen.cz www.maximilianhotel.com

Zen Asian Wellness

Hotel Icon, V Jámě 6, Praha 1 - 110 00, Po - Čt 12:00 - 21:00, Pá - Ne 11:00 - 21:00, +420 728 664 478, +420 221 634 109 , icon@planetzen.cz

Zen Asian Wellness

Rezidence Vyšehrad, Lumírova 1715/33, Praha 4 - 140 00, Út - Ne 11:00 - 21:00, +420 234 724 24 vysehrad@planetzen.cz