Musela jste se někdy v sekáči k vytouženému kousku probojovávat? Melancholická vzpomínka čtenářky Akiasare je právě na tuhle notu...


Krásný den všem!

Patříme k těm, kdo v sekáčích a bazárcích nakupují moooc rádi. Když vyrážím, říkám, že jdu na lov. Oblečení, nábytek, hračky... potěší mne každý zajímavý úlovek.

Nákupy v prvním sekáči, který se u nás před lety objevil, připomínaly trochu lov a hodně boj. Měli otevřeno jen občas a před otevřením už před vchodem stál dav lovuchtivých. Ideální bylo chodit ve skupinkách. Jakmile se otevřely dveře, bylo třeba vyrazit a ostřížím zrakem přehlédnout bojiště a pak v poklusu bleskově brát všechno, co vypadalo jen trochu použitelně. Ten, kdo dumal nad každým zajímavým kouskem, s tím jediným většinou i skončil. V sáhodlouhé frontě před jedinou pokladou jsme se pak sešli a stihly vytřídit naše úlovky. Ty odložené nám pak většinou rovnou z rukou braly pomalejší bojovnice.

Postupem doby se vyrojilo mnoho dalších sekáčů a bazarů, kde už se dá nakupovat v klidu. Přestože dál chodím ráda a mám radost z každého zajímavého úlovku, ten adrenalin mi občas kapku chybí.

Akiasare

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dnešního dne: Bazárky!

Posílejte mi dnes své příběhy a fotky s popisem na tato bazarová témata...

  • ... můj nejlepší úlovek!
  • ... moje zkušenost ze zastavárny (zastavila jsem něco).
  • ... nejkrásnější obchůdek či trh s použitým zbožím.
  • ... můj tip, kam určitě zajít na lov.

Co můžete za své příspěvky vyhrát?

Tentokrát to bude skutečně něco extra. Každý člen redakce přinesl z domova jednu použitou věc, kterou se rozhodl věnovat jako cenu. Nebojte se, nejsou to žádné blbosti, ale věci již nepoužívané. Ostatně vás se všemi věcmi v průběhu dne seznámím slovem i obrazem.

A co víc?

Dnes otvíráme diskuzi, ve které můžete samy nabízet své bazarové zboží, případně i obdarovávat ostatní čtenářky. Najdete ji zde: Bazárek!

Reklama