Když zavřu oči, jako první ucítím vůni svačiny, pečlivě zabalené od maminky, jak na dně mého zeleného batůžku leží s ostatním zmatkem (někdo tomu říká bordel), vidím naši důležitou třídní, jak nás oslovuje: „Tak, broučci," a vymýšlí tematické a naučné hry, aby nás, už skoro puberťáky, nějak zabavila.

Vybavuju si tu neuvěřitelnou důležitost, kdy jsme se v rámci „nějaké zasloužilé činnosti" dostali na výlet až do NDR a já si i s ostatními spolužačkami zakoupila důležitě nějakou nasládlou voňavku, tu vůni si do teď pamatuju.

Určitě ale nikdy nezapomenu na školní výlet do Prachovských skal, kdy jsme byli vyzváni naší „účou", abychom (ti, komu nedělají dobře výšky) nikam nelezli, no a já, nedbaje jejího příkazu, hbitě vylezla po žebříku na nejvyšší skálu, a ona mě poté asi 3 hodiny přemlouvala, abych se pustila té skály a slezla za její pomoci dolů. Sice se jí to povedlo, ale to ještě netušila, že mně doslova na zádech ponese dolů na dalším školím výletě v Praze z jedné vyhlídkové věže.
 
Zážitků bylo hodně, hlavně ta neuvěřitelná radost, že se už nebude učit a prázdniny jsou za dveřmi. U mě ale stejně nakonec vítězí ten řízek na dně mého zmatku v baťohu, protože kdykoliv ho smažím a balím úhledně do ubrousku a poté obřadně vkládám do sáčku, vyrážím s rodinou na výlet.
 
Zdraví
 
Dita Šafářová
alias Šafinka


Jak vidno, svoje výlety a řízky jste si uměla užít naplno! A zdá se také, že si užíváte i nadále s celou rodinou, která se bezpochyby na řízek také těší. Přeji vám jich ještě hodně a výletů ještě víc! :)

Jaké byly vaše školní výlety? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!