6426a7f9aa6c4obrazek.jpg

Ve světě vína je vaše jméno již zajetou stálicí. Prozradíte nám, odkud vznikla vaše láska k vínu a jak to všechno začalo?
Část mé rodiny pochází z jižní Moravy, a právě tam se moje láska k vínu probudila. Jako malá holka jsem milovala vůni vinných sklepů a vinohradů, s tátou jsem vše objevovala a už tenkrát jsem milovala tu atmosféru. Tam někde ve mně láska k vínu zakořenila a rostla se mnou. Tehdy to pro mě bylo něco, po čem jsem vnitřně toužila. Dlouho jsem se věnovala jiným aktivitám, ale i při nich bylo víno pořád se mnou.  Až s narozením syna jsem si opravdu uvědomila, co od života chci a vínu jsem se začala věnovat naplno.

Co vás na vinařství nejvíce fascinuje?
Celý ten magický proces, že můžete být u všeho už od začátku. Od první chvíle, kdy se vinohrad začne zelenat, máte tisíce možností, jaké víno ve výsledku stvoříte. A přitom velkém množství cest, po kterých se můžete vydat, máte vždy jen jednu příležitost ročně, jeden pokus, nic víc. Jsem ráda v pohybu a víno mi ten pocit dává. Okruh činností je široký - čas ve vinici, s vínem, prezentovat, potkávat se s novými lidmi a třeba je i něčím obohatit. Bez celého týmu a podpory investorů by to nic z toho nebylo možné.

Vulkanická vína, prozradíte nám, v čem jsou odlišná?
Naše réva roste na podloží sopečného původu. Vulkán je pro mě symbolem obrovské energie a dynamiky, což je mi velice blízké. Pro pěstování révy je toto podloží velmi ojedinělé, je bohaté na minerály, které dávají vínům specifickou chuť. Můžete ji objevit např. v našem Svatovavřineckém. Keře této odrůdy jsou 60 let staré a jejich kořeny sahají do velikých hloubek. Díky nim jsou pak hrozny na zmíněné minerální látky bohatší.

Jaké víno k jakým příležitostem vás baví?
Dávám přednost vínu suchému a méně aromatickému, ovšem jsou i chvíle, kdy mě velmi potěší třeba náš polosuchý Solaris. Obecně je pro mě každé víno zážitek, nenechávám se svazovat „pravidly“ a plné červené víno si dám za horkého letního večera, stejně tak vychlazené růžové v zimě. Ráda páruji víno s jídlem a pokud je to jídlo, které sama uvařím, je to pro mě dvojitý relax.

643d34045e4c8obrazek.jpg

Řídíte se nějakými pravidly servírování nebo chlazení vína?
Baví mě vychutnat si víno z kvalitních skleniček, respektovat pro jaké odrůdy jsou určeny. Vyzkoušejte si, jak velký rozdíl je, když nalijete víno do skleničky na vodu nebo do tenkostěnného vinného skla. Neuvěříte, že se jedná o stejné víno. Ráda třeba také piju červené víno, obzvlášť v letních měsících, lehce vychlazené. Výborné je chlazené naše Wilotrio cuvée. Má velice nízký obsah tříslovin, s trochou nadsázky se dá říct, že je to takové „holčičí pití“.

Jaké novinky chystáte?
Na letošní sezónu připravujeme sérii otevřených degustací přímo ve vinařství. Pokud budete chtít blíže poznat nejen vína WILOMENNA, ale také místo, kde vznikají, zažít atmosféru degustace ve vinici, jednoduše přijděte. Také budeme uvádět na trh nový sekt, založený na odrůdě Sauvignon. Těším se i na to, co letos vznikne v našich betonových vejcích. Jedná se o nový trend zrání vína, vlastně o kombinací starého a nového – dřevěných sudů a nerezových tanků. Tato vejce jsou k vínu, velmi ohleduplná, při jeho zrání zamezují teplotním výkyvům a poskytují mu jemnou mikrooxidaci, která probíhá obdobně jako v dřevěném sudu, ovšem bez typických barrique tónů ve výsledné chuti.

Kde se nachází vaše vinice a co vše návštěvník může zažít a vidět při návštěvě vinohradu?
WILOMENNU najdete nedaleko Prahy, v blízkosti města Louny, na úpatí vyvřelého kopce Blšanský Chlum. Je to opravdu mimořádné místo, a to nejen pro vinaře. Kopec je geologicky významnou přírodní památkou evropského významu, kde se vyskytují zvláště chráněné druhy rostlin a také řada vzácných a ohrožených druhů motýlů. Stal se součástí soustavy chráněných území Natura 2000, která byla vyhlášena na ochranu přírodních stanovišť volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin.

Pokusím se vám tu atmosféru přiblížit. Kopec v létě zmodrá květy lnu, na jeho úpatí se pasou ovce, je plný motýlů, můžete zaslechnout slavíka, na podzim se pokochat pohledem na vinice s dozrávajícím vínem. A ten překrásný výhled, při dobré viditelnosti od Řípu, přes hrad Hazmburk, Milešovku až po vrcholky Krušných hor. A pokud budete mít opravdu štěstí, spatříte v dáli i Ještěd. Strávit odpoledne přímo ve vinici, u původu toho všeho, u vinného keře si dát víno, které pochází přímo z jeho hroznů. Je to neobvykle a silný zážitek a troufám si říci, že Blšanský Chlum je místo s velmi silnou energií.

Jaké to je být ženou mezi vinaři?
V oboru mám, mezi úspěšnými vinaři, spoustu přátel. Vím, že se na ně mohu obrátit vždy, když potřebuji poradit, něco odborného konzultovat, probrat. Troufám si říci, že muži jsou rádi, když do našeho oboru vstupují ženy, protože do něj přinášejí úplně novou barvu a chuť.

6426a828d2f90blobid0.jpg

Kde vás a vaše vína můžeme v blízké době potkat?
Velice ráda vás pozvu na naše květnové akce v Praze:
11. května můžete zavítat na pravidelnou degustaci WILOMENNA ve VNITROBLOCKU. Na našem již třetím vinném workshopu se sommelierem Alešem Barteckým objevíte nejen svět vín WILOMENNA, ale podíváme se společně také do světa. Celkový dojem večera ještě umocní živá hudba. Tento ojedinělý holešovický prostor je moje srdeční záležitost, a to nejen proto, že unikátní prostor a unikátní vulkanické víno prostě patří dohromady. :)

Naše vulkanická vína jsme také napárovali se skvělou italskou kuchyní v restauraci Osteria di Clara, speciální večer s WILOMENNOU se uskuteční 18. května. Sledujte nás na sociálních sítích, tam pak neminete žádnou naši akcii.

A pak se můžeme samozřejmě potkat kdykoli na degustaci vinici, stačí zavolat. :-)