Tento víkend se uskuteční již 45. ročník tradičního lyžařského závodu v Jizerských horách - Jizerská 50. Přijďte povzbudit své favority na trať.

Slavnostní zahájení závodu proběhne již dnes v 18 hodin na stadionu v Bedřichově. Od 18.30 hod. se uskuteční dobová jízda ve formě historického závodu.
Pokud to už dnes do Bedřichova nestihnete, nevadí, program pokračuje i celou sobotu a neděli.

zavod

V sobotu 7. ledna bude probíhat dětský závod a štafetový firemní závod s názvem Jizerská Firemní s večerním vyhlášením výsledků. Večer je pak na programu kulturně zábavný program - SkiFest, ve kterém vystoupí David Koller s kapelou.

koler

vystoupí i David Koller s kapelou

Hlavní závod odstartuje v několika vlnách v neděli 8. ledna v 9 hodin ze stadionu v Bedřichově. Má délku 50 km. Vyráží se ale i na poloviční trať, dlouhou 25 km. Ta bude odstartována v 10.15 hod.

Kromě elitních světových běžců na lyžích se do stopy 45. ročníku Jizerské 50 postaví i několik známých osobností. Budou to například bývalá mistryně světa v běhu na 800 metrů Ludmila Formanová, plážový volejbalista Petr Beneš, známý lékař Roman Šmucler či motocyklista Lukáš Pešek.

Jizerská 50 je lyžařský běžecký závod, který je součástí závodů světové ligy dálkových běhů Wordloppet a patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice.

zluty

Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras.
K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky. Trať je pravidelně udržována frézovou rolbou a na každém rozcestí naleznete orientační tabule a rozcestníky.

kristianov

okolí Kristiánova

Přijeďte si vychutnat jedinečnou atmosféru prestižního lyžařského závodu a podpořit zúčastněné závodníky.
Přijeďte vychutnat jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru Jizerských hor.  

bezci

mapa

zdroj: www.kudyznudy.cz a www.jiz50.cz