Sešli jsme se s šamanskou a kartářkou Markétou Švarcovou, abychom si popovídali o projektu internetové věštírny, kterou zastřešuje slavná česká herečka Květa Fialová. Zjistili jsme, jak vlastně věštění na internetu funguje...

vestirna

S Věštírnou Květy Fialové se jistě již mnozí z vás setkali. Přesto si dovolím ji nejprve trochu představit...

Věštírna Květy Fialové

Věštírna funguje na internetu a po telefonu. Telefonovat můžete on-line přihlášeným věštcům, jejichž práci pak sledujete pomocí webové kamery.

S věštci z internetové věštírny se ale můžete setkat i osobně na Festivalech věštění Květy Fialové, které většinou (když jí to zdravotní stav dovolí) uvádí sama paní Fialová. Ten nejbližší se bude konat u příležitosti festivalu Ezoterika na pražském Výstavišti 8. až 10. dubna 2011.

Na stránkách věštírny najdete také věštbu dne, týdenní horoskop, videorozhovory s věštci a mnoho dalšího. Do budoucna chystá věštírna i speciální SMS poradnu.

O věštírně s šamanskou Markétou

Jistě vás, stejně jako nás, napadá spousta otázek. A ta nejneodbytnější je: Jak je možné věštit na dálku? Sešli jsme se s šamankou Markétou Švarcovou, která patří mezi zakladatelky Věštírny Květy Fialové a na některé základní otázky jsme se jí zeptali...

Jak je možné věštit na dálku bez přímého kontaktu klienta s kartami?
Člověk se vlastně neobrací na věštce, ale na karty. Pro mě je zajímavé a navždy fascinující, že rozložím karty a prostě to tam je. Třeba nedávno jsem měla hovor, ve kterém se mě ptala paní na bydlení a stěhování. Mně tam ale neustále chodily karty o nějakém chlapovi a ona říkala: „To mě nezajímá, chci vědět to bydlení.“ Tak jsem jí odpověděla a nakonec se zeptala i na toho chlapa. Karty to zkrátka poznají.

Moderní člověk by asi raději navštívil psychologa. Může věštec nahradit psychologa?
Většina věštců má dar od Boha. To neznamená, že musí být nutně věřící, ale mají v sobě dar vidění dál, do hloubky. V tom si myslím, že je velký rozdíl. K nám chodí hodně lidí, kteří chodili k psychologovi, psychiatrovi, ale nakonec končí u nás. Psycholog vám vysvětlí, jak se chovat v daných podmínkách, ale už neporadí, jak z toho ven. Má-li člověk třeba problém s matkou, tak mu psycholog vysvětlí, jak to ta máma má, zastrká to do nějakých domečků, aby to pro mě bylo pochopitelné, ale nepomůže mi s emočním zraněním, které může být trvalé. Šaman nebo věštec to vidí z mnohem širší perspektivy a dokáže tomu člověku pomoci.

Kolik věštění ve Věštírně Květy Fialové stojí?
Je to poměrně drahé, protože telefonní tarify jsou v u nás takové, jaké jsou. Délka hovoru je od pěti minut do hodiny, ale v průměru je to mezi 12 až 15 minutami. Když je člověk připravený, na co se zeptat, tak ten hovor nemusí být nijak dlouhý. Vyjde ho třeba na tisíc pět set, což je běžná cena věštce, za kterým musíte někam zajet. Musí ale být ten člověk připravený a mít třeba tři konkrétní dotazy.

Jak správně formulovat otázku?
Je dobré formulovat dotaz co nejpřesněji. Už jen, když si tu otázku připravujete, tak si kolikrát najdete sami odpověď, na některé její části. Lepší je ptát se karet ne na budoucnost, ale na příčinu a na věci, které jsou kolem toho. Čili typově je správná otázka popsání situace a dotaz: „Proč se mi to nedaří?“

Na co se lidé nejčastěji ptají?
Z devadesáti procent se lidé ptají na vztahy. Pak také volají, aby se zeptali jak získat peníze, tak to jim rovnou radíme, aby zavěsili - je to docela úsměvné. Každopádně nejčastější dotazy jsou na manželství, dlouhodobé vztahy, osamění, problémy s drogami, alkoholem - takoví lidé se bojí a stydí za někým zajít, tak raději volají, tahle služba je pro ně dostatečně diskrétní.

Jak vlastně Věštírna Květy Fialové vznikla?
Věštírna vznikla spojením několika věštkyň, které se rozhodly rozšířit své služby pro více lidí. Ne každý za nimi mohl přijet do Prahy, ne každý se chce s věštcem setkat přímo - chce být více diskrétní. Je to taková pohodová webová služba. Poprosili jsme paní Květu Fialovou, která je známou jedné z věštkyň, aby tento projekt zastřešila.

A nakonec k samotné Květě Fialové, jak se ve věštírně angažuje?
Květa Fialová jezdí, pokud jí to zdraví dovolí, na festivaly Věštění Květy Fialové. Teď už je to méně, protože je často nemocná, nebo nemá tolik sil. V začátku se s námi bavila, jak to udělat, aby vše dobře a správně fungovalo. Zajímaly ji hlavně naše morální kodexy, aby z toho nakonec nebyl na lidi podvod.

SOUTĚŽ: Věštba je dobrý dárek!

Příští pátek 25. února 2011 se můžete těšit na zahájení soutěže „Věštba je dobrý dárek!" o výklad karet od jedné z nejlepších věštkyň ve Věštírně Květy Fialové Hanky.

Kam dál?

Reklama