To si myslí čtenářka Tepito. Při vaření jí dělají společnost kočky, však se můžete podívat na jejich fotky.

Vypadá to zajímavě. Ostatně o kocourkovi je taky hlavní příběh od Tepito.


O vaření mi ani nemluvte.. Vařit jsem se musela naučit již v dětství - otec na tom trval. Ne že by se mi to nehodilo, vdávala jsem se v 18, ale nadšená z toho nejsem. Vařím tedy skoro půl století každý den a baví mě to čím dál tím míň. Příjde mi to jako naprosto zbytečná činnost, práce na půl dne a během chvilky je to pryč. Rodinka moc nechválí, ale talíře vyblizují, tak jim snad chutná...

koc

Ideální doba byla, když byla doma starší dcera, tu, na rozdíl ode mě, vaření totiž baví. Ona určovala co a jak se bude kuchtit a já sloužila jen jako pomocná síla - zlaté časy.

Muž sice vařit dokáže, ale jen v případě nouze nejvyšší. Děti jeho vaření milovaly. Vždy když jsem ležela v nemocnici, tak jim chystal hranolky, rybí prsty ve friťáku, polívky z pytlíku a jiné nechutnosti, které já vařit dle zásad zdravé výživy odmítám. Jednou jsem jim volala večer z nemocnice že zítra už přijedu domů a děti mě překvapily, když mě prosily, abych tam zůstala ještě jeden den, protože jim táta slíbil mraženou pizzu.

koc

Ale abych mu nekřivdila, občas vařil i z čerstvých surovin. Jako tenkrát, když jsem po operaci musela ležet, tak si vymyslel, že upeče kořeněnou plec. Nachystal si vše precizně na linku a odbíhal za mnou do ložnice pro drobné rady. Maso poctivě okořenil ze všech stran a odešel na minutku od linky. Vrátil se a maso bylo fuč, jen přes kuchyň, do obyváku, na týden starém světlounce béžovém koberci, se táhla barevná čára až pod gauč. Náš milý kocourek využil chvilky nepozornosti a konečně uplatnil své, v paneláku nevyužité, lovecké vlohy. Nepřejte si slyšet ty výrazy, které má drahá polovička vypustila tenkrát z úst...

Kočičky jsou má stálá společnost při vaření. Přikládám foto kocourků jak sedí pod otevřenou troubou a nasávají vůni pečeně + černého Mikeše, který si lebedí v prázdné pánvičce a hlídá si polívčičku rovnou u zdroje - na pokličce.

Tepito

koc

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně nebo zajímavý recept?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá za svůj příspěvek balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi!

vareni

Reklama