Japonská autorka Tohomi Šimizuová vypráví svou tvorbou skutečný příběh o ujgurské ženě Mihrigul Tursunové, která byla uvězněna v převýchovném táboře v Sin-ťiangu. Kromě toho, že byla zbavena svobody, byla také obětí násilí a její tři děti jí byly odebrány. Jedno dokonce zemřelo. „Cítila jsem, že bych měla o těžkém údělu Ujgurů vytvořit příběh. Snažila jsem se to ztvárnit co nejjednodušeji a nejsrozumitelněji,“ říká autorka komiksu Šimizuová.

5e13293771ddbBez-nazvu.jpgZ komiksu Tohomi Šimizuové

Do budoucna hodlá autorka, která skrývá svou tvář před veřejností, přinést další příběhy, které se týkají utrpení Ujgurů. Její kariéra se však odstartovala tím, že vložila příběh s názvem „Co se mi stalo“ na sociální síť Twitter, kde příspěvek během chvíle zhlédlo 300 tisíc uživatelů.

„Když jsem se podívala na svůj twitterový účet, zaplavila ho spousta oznámení. V tu chvíli jsem si řekla, že se děje něco velkého,“ vypráví Tohomi Šimizuová. Z příběhů se tak takřka přes noc stal hit a dnes je komiks přeložen do deseti jazyků. Komiks si můžete přečíst ZDE.

Reklama