ANDREW ADAMSON (režie, vedoucí výroby, spoluscénárista)
Debutoval jako režisér filmem Shrek, který získal prvního Oscara v rámci nové soutěžní kategorie nejlepší celovečerní animovaný film. Zhostil se také jeho pokračování, které bylo na Oscara nominováno. Shrek 2 nedávno zastínil snímek Hledá se Nemo a stal se komerčně nejúspěšnějším animovaným filmem v historii Hollywoodu.

Adamson v současné době pracuje se spoluscénáristou Shreka Joem Stillmanem na scénáři dalšího animovaného filmu z produkce DreamWorks Truckers, který bude také režírovat. Příběh filmu je založen na prvním dílu fantasy trilogie Terryho Pratchetta The Bromeliad. Ve studiu PDI (Pacific Data Images), které v současné době patří k DreamWorks, začal pracovat v roce 1991 a podílel se jako vedoucí vizuálních efektů na filmech jako Andělé nebo Dvojitý drak. Podílel se také na vizuálních efektech u filmů jako Pravdivé lži, Srdce a duše a Hračky. Kromě toho v PDI/DreamWorks zastal klíčovou roli při výrobě některých slavných reklamních spotů. Mimo PDI/DreamWorks se podílel jako vedoucí vizuálních efektů na filmech Batman navždy, Čas zabíjet a Batman a Robin.

Adamson začal kariéru před 20 lety na svém rodném Novém Zélandu jako počítačový animátor v místní společnosti jménem The Mouse That Roared. V roce 1986 se stal vedoucím animátorem ve společnosti Video Images Ltd., kde pracoval na televizních reklamách a znělkách.


CHRISTOPHER MARKUS & STEPHEN McFEELY (scénář) píší společné scénáře už od roku 1995, kdy se seznámili na vysoké škole. Zatím poslední scénář napsali k televiznímu filmu z produkce HBO Život a smrt Petera Sellerse, v jehož hlavní roli se představil oscarový herec Geoffrey Rush. Snímek měl premiéru na MFF v Cannes a získal 16 nominací na Emmy, z nichž 9 proměnil. V současné době pracují na remaku filmu Ernsta Lubitche z roku 1932 Trouble in Paradise pro režiséra Camerona Crowea.


ANN PEACOCK (scénář) vystudovala právnickou školu, pracovala jako obhájce a učila na právnické fakultě University of Cape Town. V roce 1986 emigrovala do USA a rozhodla se zužitkovat své zkušenosti s občanským právem v oblasti filmových scénářů. Do jejího porfolia patří celá řada filmů, které jí přínesly ceny Emmy a Humanitas.

Reklama