Vážená redakce,
dovolte mi, abych se i já podělila o své prožití vánočního času.

Letos byla úžasná předvánoční atmosféra. Ale hezky postupně.

S bývalými spolužačkami z vysoké (je nás cca 5) se pravidelně scházíme a udržujeme naše přátelství. Po škole jsme se domluvily, že se budeme pravidelně scházet a věděly jsme, že pokud naše setkání nebude pojištěno nějakým „placeným“ kurzem, nemusí to vyjít. To bychom se lehce mohly vymluvit, že se nám dnes nechce a že nemůžeme atd.

Tak jsme si vybraly pokročilý kurz angličtiny, který navštěvujeme hlavně kvůli následnému posezení v blízké kavárně. Kávu si tam sice moc nedáváme, ale těch sedmiček vín, co jsme tam již vypily… No a tak jsme se jednou opět na našem babském dýchánku dohodly, že společně upečeme vánoční cukroví u naší kamarádky a také ženy-in s nickem Teb.

Aby se nám to sladké příliš nezajídalo, musely jsme to samozřejmě kompenzovat. Domácí uzené, slanina, okurky... Pečení bylo jednoduše skvělé!

Legrace začala, když jsme se dohodly, že k tomu napečenému by se hodilo také něco dobrého k pití. Rozhodly jsme se vyrobit si domácí vaječný koňak a baileys.

První problém nastal při otevírání plechovek od Salka. Plechovky se záhadně kroutily a ne a ne je otvírákem otevřít. Přišly na řadu štípačky, kladívko a další nástroje z kutilské dílny.

Povedlo se. Jaké ovšem bylo překvapení, když po dvouhodinovém vaření plechovek nebyl hotový karamel. Tak tentokrát jsem za to mohla já. Vařila jsem den předem všechny plechovky (a že jich bylo – přece jenom nás bylo 5 a každá jsme si nesla domů 3 litry alkoholu), ale bohužel jsem je neměla celé ponořené ve vodě a neotáčela jsem je. Holt začaly jsme připravovat baileys bez karamelu...

Další na řadu přišla kamarádka Pavla – jejím úkolem bylo míchat, míchat a míchat. Po chvíli této důležité činnosti jsme zjistily, že nám něco záhadného v našem úžasném baileys plave… a hle, to kousky teflonu. Ajaj. Naší Teb jsme zničily hrnec a domů jsme si přinesly úžasné baileys světlé barvy s kousky teflonu.
No, v každém případě jsme to přežily, zábava byla úžasná, krásně jsme se nasmály a máme na co vzpomínat.

Hezký den!
Hraluc


Děkujeme za krásný příspěvek a posíláme za něj 1000 bodů do VVS.

VVS: x-2

Reklama