Týden módy neboli Mercedes-Benz Prague Fashion Week je v plném proudu. A i my se tam vydaly. Nasát atmosféru, dostat se na módní vlnu a okouknout, co nás čeká a nemine už na jaře a v létě 2018.

módaMóda je pro mnohé pouhým spotřebním zbožím. A pak je pro jiné móda tím krásným a ušlechtilým řemeslem a formou umění, který by se měl stále rozvíjet a učit nás, jak důležité je oblékat se. Protože se díky módě můžeme skvěle prezentovat. Sobě i svému okolí. Já se řadím do té druhé skupiny. A přestože jsem vystudovala velmi těžký obor filosofie a sémiotiky, bylo od začátku jasné, že se vydám trochu jiným směrem. Tím, co půjde alespoň částečně ruku v ruce právě s módou a stylem.

módaStyling mi dal mnohé. Naučil mě, jak na módu pohlížet, dal mi mnohem větší cit a odvahu, ukázal mi, jak snadno můžeme kvůli špatně zvoleným kouskům oblečení „pohořet“ a naopak, jak jednoduše může náš outfit mluvit za nás a v náš prospěch. A přestože se za tzv. „módní oběť“, která musí mít vše, co zrovna letí, už dávno nepovažuji, svůj styl jsem si našla a domnívám se, že nejsem v tomto oboru úplně mimo mísu, akce typu Fashion Week mi nemůže uniknout. módaAni ten v Paříži, ani ten v Praze.

Dlouhou dobu byla česká móda stále v plenkách. Nikdo nevěděl, jak se k ní vyjádřit ani co si o ní myslet. Mluvilo se jen o několika jménech (Beáta Rajská, Liběna Rochová nebo třeba Klára Nademlýnská) a to byl vrchol českého módního průmyslu.

Ale protože na sebe nové generace a milovníci „fashion“ nenechali dlouho čekat, vliv blogerství, youtuberství a zahraničních influencerů, k tomu také přispěli ve velkém, začalo se české módní návrhářství pomalu, ale jistě rozvíjet ve velkém.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week má v tuto chvíli jako jediná módní akce v České republice mezinárodní přesah a řadí se do celosvětové sítě týdnů módy organizovaných pod hlavičkou značky Mercedes-Benz. Organizátoři v rámci této akce hledají stále zajímavější a zajímavější lokace (skatepark nebo tenisové kurty na Štvanici, garáže v OD Kotva, The Chemistry Gallery, HALA 36, hotel International...), vidět můžete ta nejznámější jména mezi něž se nyní řadí ODIVI, Zuzana Kubíčková, Miro Sabo, La Formela nebo například Petra Ptáčková či Lukáš Macháček. České týdny módy se stávají světovými.

módamóda

A co tuto sezonu na Týdnech módy baví a bavilo mě?

Mě osobně hrozně moc baví výběr lokací. Štvanice snad nikdy neměla lepšího využití. Molo, resp. ulička, kterou modelky a modelové během přehlídek prochází je dostatečně dlouhá a vy tak máte možnost prohlédnout ty jednotlivé outfity opravdu dokonale. Navíc, spojení sportovního areálu a módy je zkrátka skvělá. A pokud mě něco bavilo opravdu velmi, byla to přehlídka Zuzky Kubíčkové, která byla výhradně na pozvánky a já měla možnost být u toho. Patnácté patro hotelu International, výhled na Prahu a kolekce plná společenských šatů, byla dokonalou souhrou. Bylo to vlastně na chvíli takové malé módní nebe.

Sledujte Týden módy, končí v pátek. A já už se teď těším na další ročník.

Také si přečtěte:

Reklama