Nevěříte na to, že v lese straší? Že hvozd žije vlastním životem a vetřelce umí pořádně ztrestat? Potom si přečtěte příspěvek čtenářky Eliany, ale pozor, bude vám z něj mrazit v zádech...

Kterak jeden neznámý les vyhostil nečekanou lidskou návštěvu - právě o tom je příspěvek čtenářky Eliany k dnešnímu tématu plnému předtuch.


Před 10ti lety, uprostřed hvozdu, poblíž Máchova jezera, letní den:

20:20 SEČ „ Miláčku, tady pod těma borovicemi bude ideální místo pro stan a ráno to bude kousek na vlak domů,“ hlásí nadšený muž své přítelkyni, která neochotně obhlíží místo a odkopává teniskama šišky z místa nočního ležení.
20:30 SEČ „Mně se to nějak nezdá, tohle není dobré místo na stan,“ ošívá se dlouhovláska s pihama jako veverka po asfaltování.
20:32 SEČ „Co se ti zas nezdá? Podle mapky je to kousek od trati a vlaková zastávka je asi 2km...“ mračí se štíhlý junák s několikadenním strništěm.
20:35 SEČ „Fakt, mám takové divné tušení, nějak jako se mi to tady nezdá! Prostě tady spát nebudu,“ mračí se dívka, máchajíce rukama před hejnem komárů.
20:45 SEČ „No bezva jako. To je fakt výborný! A to sis to nemohla rozmyslet než jsem začal vybalovat ten stan?“ vztekle hňácajíce stan zpět do futrálu, prská muž.
20:46- 21:00 SEČ Chvilka dlouhého mlčení
21:01 - nějak se rychle setmí a z dáli se ozývá přibližující se svistot až sílící hukot
21:02 SEČ „Ha, jak jsem říkal, jede vlak, byli jsme blízko trati“ vítězoslavně hlásí muž.
21:03 - stromy v neznámém lese se bleskově ohnuly téměř do pravého úhlu, větve svištěly vzduchem, šišky útočily na hlavy prchajících vetřelců. Divokou estrádu zakončuje blesk sjíždící nedaleko do stromu, který okamžitě zahořel jak vánoční svíce a zadunělo to tak silně, že kaštanovlasé veverce zalehly uši. Což bylo jen dobře, protože se v té symfonii rozezněly kapky deště a kanonáda krup.
21:30 SEČ zachráněni místním štamgastem a indiánským během mezi stromy v neznámé krajině, osekaní větvičkami, kroupami a se zbytky šišek, usycháme v hospodě
22:30 SEČ uléháme ke spánku na zastávce vlaku na betonovou zem spolu s rodinou a jejich jozefčíkem, který mi zmoklý smrdí pod nosem a drze mi okupuje mojí kariho-matku (karimatka)

Po deseti letech:
Tak na tu dovču vyrazíme autem v pátek, ubytování sice nepotvrdili, ale co už..probíhá těšení, když mne přepadne nemoc. Vše je domluveno, ale s atb a nevalným zdravím srdnatě počítám s tím, že to zmáknu. Auto kontroloval technik. Všechno v cajku. Katastrofický scénář, co by se mohlo stát a jak to řešit připraven jako vždy.

Do cesty zbývají tři dny: přepadá mne příšerný pocit, taková divná úzkost. Zdravotní stav se nelepší. Něco mi říká, že se prostě něco stane. Asi jsem vyčerpaná.

Dva dny před odjezdem: strašný pocit, že by to nedopadlo, že bychom neměli nikam jezdit, že by to nebyla radost. Odpískáme to. Muž nemluví. Muž jen jí.

Den po plánovaném odjezdu: Při vyjíždění z parkoviště po nákupu nejde zpátečka. Ferdík škytá, snaží se nás dopravit domů. Na křižovatce nelze zařadit za tři. Následně za dva. Nejde řadit, ale Ferdík nás statečně odveze až domů... Diagnóza autího chirurga zní: prasklá spojka...

Ferda už je po operaci spojky a ložiska. Cena byla „jen“ ta, co by nás stála dovolená... kdybychom jeli, stálo by nás to pár desítek tisíc za odtah navíc. A pak že intuice nefungují...

Eliana

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.6.2012: Máte šestý smysl?

  • Měla jste někdy tušení?
  • Cítíte v kostech, že se nějaká událost stane?
  • Dostáváte od „Osudu“ varovné signály?

Popište mi konkrétní příběhy, které se vám staly a vy jste tušila, že to tak dopadne, ať už to dopadlo dobře či špatně. Příspěvky mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 22.6.2012 do 15.00 hodin. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a také šanci na získání dárku, kterým je tentokrát vpravdě osudová hra - dřevěné Šachy od firmy Albi.

sachy

Reklama