jako malá holčička zakusila stisk psích zubů přímo na tváři. Přes včasnou pomoc jí zůstaly dodnes jizvy. Nejen na obličeji, ale i v duši. Přesto na psy nezanevřela. Přečtete si pohnutý příběh, který nám poslala čtenářka s nickem Maryene

Přeji všem hezký den.Vždycky jsme doma měli nějaké zvíře, od koček přes psy až po koně. Bydleli jsme v rodinném domě, tak to nebyl žádný problém. Děti vyrůstaly se zvířaty ve vzájemné symbióze a i když je občas jak kočka, pes nebo kůň trochu stikli svými zuby, bylo to stisknutí spíše přátelské.

Moje dcera z druhého manželství už takové štěstí neměla. Poznala jsem ji už spíš jako dospívající dívku, protože to není moje vlastní dcera. Je to velká milovnice psů a taky vždy psa měla, přestože právě psi jí způsobili životní trauma, se kterým se nevyrovnala dodnes.

Když byla velmi malá, asi tak malá, že trochu větší pes se jí na potkání díval asi přímo do obličeje, tehdy se to stalo. V nestřeženém okamžiku, kdy si chtěla pohladit cizího, celkem hodného psa, ji chytil svými zuby za pravou tvář a nepustil. Přestože se manžel ihned psa od ní snažil odtrhnout, bylo už pozdě. Pes ji velmi škaredě pokousal na tváři. Přes okamžitou lékařskou pomoc a nejspíš neodborné sešití má následky dodnes. Jizvy jsou však dnes již téměř neviditelné, problém je v tom, že ona o nich stále ví.

Mysleli jsme si, že už ji to netrápí, ale nedávno zase začala rozhovor na toto téma, tak jsem se rozhodla, že najdeme odbornou pomoc, kde by si jizvy mohla nechat odstranit a zbavit se tak svého trápení.

Maryene

Milá Maryene, jizvy se dají dnes docela dobře odstranit nebo alespoň vyhladit pomocí lesaru. Držím vaší dceři hodně štěstí

Text nebyl redakčně upraven

Zážitky se zvířecími zuby nebývají zrovna veselé. Máte v záloze něco, čemu se dnes už můžete zasmát? Napište nám. Pokud máte doma zvířecí mazlíčky, jak se staráte o jejich zuby? Svěřujete jejich péči raději odborníkům?

Napište nám na dnešní „zubaté“téma na redakce@zena-in.cz

Reklama