j1.jpg
Foto: magnet3p.cz 

Podle loňského průzkumu agentury Nielsen Admosphere je jarní úklid důležitý hned pro polovinu Čechů. Je u nás pevně zakořeněný, a to nejen s ohledem na velikonoční tradice – stal se z něj přechodový rituál, vítání jara do našich domovů. V tomto ohledu je podobný úklidu předvánočnímu, kdy se lidé připravují na speciální atmosféru konce roku. Stejně jako v případě předvánočního gruntování však i u toho jarního platí, že nic se nemusí přehánět. Důležitou součástí jarního úklidu je to, aby probíhal bez stresu, v pohodě a příjemné atmosféře. Koneckonců, cílem by nemělo být mít domov bez jediné poskvrnky a sterilně čistý. Mnohem podstatnější je po často vlhké zimě jednoduše zlepšit kvalitu vzduchu v interiéru, zbavit se zatuchlosti, rozzářit okna, aby dovnitř proudilo jarní slunce, a odlehčit prostoru. V takto upraveném domově se vám hned zvedne nálada.

Jarní úklid jako rodinná aktivita
Jarní úklid se většinou odehrává v sólo režii žen. Mnohé si jej skutečně užívají více, když se jim takříkajíc nikdo neplete pod nohama, v mnoha případech je však zapojení celé rodiny žádoucí a přínosné. Ostatně, proč z úklidu neudělat společnou rodinnou aktivitu, samozřejmě úměrně věku dětí? „Když dětem vymyslíte zábavnou ‚bojovou hru‘ spojenou právě s úklidem, uvidíte, že se k práci hned pohrnou. Zapojte i partnera – využijte jeho výšku a sílu ke zdvíhání nábytku, svěřte mu vysávání, anebo ho místo typického úklidu nechte provést potřebnou údržbu, třeba opravu výmalby interiéru, vyčištění odpadu nebo seřízení oken. Kromě lidských pomocníků se spolehněte i na ty technické, především kvalitní vysavač, mop nebo akumulátorový čistič oken,“ radí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí celou řadu praktických vychytávek pro péči o domácnost, ale také například nejrůznějších sezónních i celoročních dekorací a který letos 4. dubna oslaví 55. výročí.

8 tipů pro snadný a efektivnější jarní úklid

  1. Napište si seznam úkolů.
  2. Postupujte odshora dolů a podlahy si nechejte až nakonec.
  3. V rámci úklidu nezapomeňte vytřídit staré a nepotřebné věci.
  4. Dětské hračky z plastu, které neobsahují baterie, můžete klidně umýt v myčce nádobí.
  5. Matrace snadno vyčistíte tak, že je posypete jedlou sodou, necháte 10 minut působit a pak vysajete.
  6. Vanu skvěle vyčistí teplý ocet, kohoutky i zrcadla vyleštíte vodou s 4 lžícemi citronové šťávy.
  7. Okna myjte, když je venku zataženo.
  8. Zmačkání záclon či závěsů při praní v pračce zredukujete tím, že je pověsíte zpět do oken ještě vlhké.

Vylaďte svůj domov bytovým textilem i dekoracemi
Jarní úklid můžete využít i k tomu, abyste celý svůj domov převlékli do svěžího jarního kabátku. „Rychlou a snadnou proměnu interiéru dopřejete například změnou bytových textilií, jako jsou závěsy, ubrusy, potahy židlí, plédy a přehozy na sedačkách, polštářky a ložní prádlo. V zimě se hodilo zateplit interiér hutnějšími látkami, hrubšími tkaninami nebo kožešinkami, jaro si naopak žádá lehkost a vzdušnost. A novou paletu barev. Oblíbené jsou tóny zelené, pastelové odstíny, žlutá nebo světle modrá. Ze vzorů pak jednoznačně ty květinové a obecně rostlinné,“ dává tipy Daniela Jičínská.

Nezapomeňte také na další výzdobu. K jarnímu interiéru patří řezané květy do vázy nebo jarní cibuloviny v truhlících, květináčích a nejrůznějších dekorativních nádobách. Pokud rádi tvoříte, vyrobte si velikonoční věnec z přírodních materiálů – třeba větviček zlatého deště, vrbového proutí, mechu, plaveného dřeva a podobně –, který dozdobíte dle vkusu pentlemi, dřevěnými výřezy nebo umělými květinami. Krásně vypadají i různě tvarované zápichy z barevných papírů či pestrobarevné plsti.

Pro krásný jarní domov

62399688cde9bobrazek.pngMultifunkční mop s postřikovačem
Efektivní a pohodlné mytí podlahy, oken i dlažby. Komfortní nádržka s postřikovačem nahrazuje kbelík, kloubová hlavice s polštářkem z mikrovlákna a pružnou hranou se dostane do všech rohů. K mopu obdržíte zdarma 10 fleecových hadříků na čištění oken. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 699 Kč.
Foto: magnet3p.cz 

6239969fa5d28obrazek.pngČisticí tyč
Kde prachovka a utěrka na prach selžou, je čisticí tyč neporazitelná. Je extra plochá a šikovně se dostane do všech koutů a škvír, pod skříně i za topení. Kartáčový potah z mikrovlákna magicky přitáhne prach, žmolky i vlasy a zadrží je. Teleskopická rukojeť. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 289 Kč.
Foto: magnet3p.cz 

623996bc0ba77obrazek.pngAkumulátorový cyklónový vysavač Clarsen
Akumulátorový bezsáčkový vysavač s vysoce výkonným motorem na koberce a hladké podlahy. S ruční jednotkou, s níž hravě vyčistíte těžko přístupná místa nebo provedete rychlý každodenní úklid. Lithium-iontová baterie 2 200 mAh poskytuje dobu provozu 30 minut. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 2249 Kč.
Foto: magnet3p.cz 

623996f2aff1cobrazek.pngLED vajíčko
Co by to bylo za Velikonoce bez kraslic! Tohle svítící LED vajíčko s filigránovými výřezy krajkového vzoru se bude krásně vyjímat nejen vedle mazance či velikonočního osení. Provoz na baterie. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 289 Kč.
Foto: magnet3p.cz 

623997176897eobrazek.pngPlstěný zajíček
Roztomilý plstěný zajíček ve třech velikostech a třech trendy pastelových barvách zkrášlí každý domov. Se stabilním dřevěným podstavcem. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 169 Kč.
Foto: magnet3p.cz 

6239973fb8eb8obrazek.pngVajíčkový věnec se skleněným svícnem
Půvabný věnec z přírodního dřeva, s dekoračními vajíčky v přirozeném vzhledu, dřevěnými květinkami. Svícen je skleněný na běžnou čajovou svíčku (dodáváno bez svíčky). Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 289 Kč.
Foto: magnet3p.cz 

Již 55 let zkrášlujeme vaše domovy

Magnet 3Pagen je pokračovatelem zásilkového obchodu MAGNET Pardubice, který své působení na českém trhu odstartoval 4. dubna 1967. Obchod s dlouholetou tradicí letos oslaví své 55. narozeniny. Ve své době byl zcela unikátní a nabízel zboží, které jinde nebylo k dostání. Dnes v širokém sortimentu zásilkového obchodu Magnet 3Pagen najdete nejen krásné dekorace, potřeby pro domácnost a šikovné pomocníky pro údržbu vaší zahrady, ale i produkty pro krásu a zdraví. Do rodiny obchodů Magnet pak patří také značka Blancheporte zaměřující se na dostupnou francouzskou módu a e-shop pro pohodový domov Astoreo.

Reklama