Novým ministrem školství se zřejmě stane senátor a bývalý rektor Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška. Podle serveru Novinky.cz se pro jeho volbu už rozhodl předseda zelených Martin Bursík. Údajně by mohl do úřadu nastoupit již ve čtvrtek. Podle informací ČRo 1 – Radiožurnálu ale Zlatuška žádnou nabídku na ministerské křeslo nedostal.

Podle jistého člena Strany zelených Bursík s premiérem Mirkem Topolánkem teď vyčkávají, jak dopadne kongres ODS a pak jméno nového ministra oznámí. Situaci by mohlo jen zkomplikovat zítřejší jednání týmu zelených, jenž by mělo ministra navrhnout. Tým, v němž má hlavní slovo exministryně Dana Kuchtová, totiž na post ministra prosazuje stranickou kolegyni poslankyni Olgu Zubovou.

Podle důvěrných informací chce Bursík jmenovat Zlatušku již ve čtvrtek, aby předešel nesouhlasu některých spolustraníků na zasedání republikové rady, které by se mělo konat v pátek.

Jak jste spokojená s působením resortu školství? Jsou čeští učitelé dostatečně kompetentní? Co se vám na českých školách nejvíc nelíbí?

Reklama