Pan premiér se rozhodl stát se mediální hvězdou. Začal objíždět vesnice a městečka, kde vystupuje v zábavném programu Jiřího Krampola „Opravdu jste dokonalý, pane premiére?“ Tuto dvojici doplňuje sexuolog Radim Uzel a zpěvačka Světlana Nálepková. Zajímavá partička.

Pozor, občané, na politické dotazy vám pan Paroubek neodpoví. Prý, okomentuje to, co lidi trápí. Uvedl, že se s lidmi bude bavit o obyčejných věcech tak, aby se pobavili. Chce ukázat, že je jenom člověk. Zatím však komentoval vtipy o blondýnách a zavzpomínal na svou první kocovinu. Nevím, zda zrovna tyto  „problémy“ někoho trápí. Třeba bude u sexu úspěšnější, s tím přece jen někdo starosti mívá. Možná i sám premiér.

Aby toho nebylo málo, parlamentní televize 24cz tento pořad zakoupila do svého vysílání. Brzy nebudou muset diváci sledovat jen nudné přenosy ze zasedání Sněmovny a Senátu. Ani diskuse s ústavními činiteli. Mezi schvalování zákonů, hádek poslanců vtrhne nový vítr. Věčně usmívající se a vtipkující pan Krampol, odborník na sex na slovo vzatý Uzel a bohorovný Paroubek. Do toho občas zapěje paní Nálepková. No, není to změna k lepšímu?

Generální ředitel společnosti provozující 24cz se domnívá, že tento pořad zapadá do charakteru vysílání. Diváci si mohou udělat odlišný pohled na představitele státu, než jsou zvyklí. Podívala jsem se do programu, třeba bavič Paroubek zapadne mezi rozhovory s Květou Fialovou a atentátníkem Hučínem. Přesně to tam schází.

Nabízí se také otázka, zda nechce předseda vlády dohnat svým průnikem do kultury našeho nejoblíbenějšího politika ministra kultury Jandáka. Mně to spíše připadá jako pokus o obnovení starého hesla „po práci legraci“. Dáme si pivo, pokecáme s Paroubkem o sexu, jo, prý, má taky rád akční filmy. To je borec! Tomu dáme hlasy! A navíc tvrdí, že to v žádném případě není předvolební kampaň. To se nám líbí, tak to má být. Aspoň se u nás něco děje.

Takže nažhavte internet a mrkněte na televizi nebo vezměte stokorunu, prohlédněte si plakáty, kdy ten cirkus přijede, v sokolovně prokličkujte mezi ochrankou s vysílačkami a předseda se vám zjeví za zvuků písně „Já už jdu, jdu, jdu, už mám všechno hotový.“ Kéž by tomu tak bylo!

Reklama