Chtěla byste zhubnout řekněme pět kilogramů? No ano, kdo by nechtěl. Jenže už se vám jistě vybavují drastické diety a hodiny v posilovně. Položím tedy tu otázku ještě jednou: Chtěla byste zhubnout pět kilogramů během dvou sekund?

Nebojte se, nenabízíme vám žádnou zázračnou dietu ani pilulku. Celé tajemství je totiž v držení těla. Jistě známe teoreticky všechny rady a triky, jak zhubnout, jak na to, co dělat a co nedělat. Stejně dobře ale určitě víte i to, že dodržování všech zásad není vůbec tak jednoduché jako jejich porušování. Proto bude stačit, když ve svém denním rytmu uděláte pro začátek jen malé změny.          

Uvědomte si například, jak zrovna teď, když čtete tento článek, sedíte. Určitě máte nohu přes nohu a hrbíte se. Tak to zkuste jinak: Stáhněte ramena dozadu, nekřižte nohy, vytáhněte a otevřete hrudník a nehrbte se! To je nádhera, co? Teď vypadáte skvěle, takový pocit z vás mají všichni, co sedí okolo. Lidé, kteří chodí vzpřímeně a nehrbí se, jsou zdravější. Správné držení těla snižuje riziko problémů s klouby a umožňuje snadnější dýchání. Navíc vzpřímení lidé působí štíhleji.       

Abyste dokázali udržet správný postoj, musíte mít silné a vyvážené svaly. Jak na to? Postavte se před zrcadlo, chodila na šířku boků, a zavřete oči. Několik sekund jen tak pochodujte na místě. Otevřete oči a zkontrolujte si ramena.     

Ne vždy je ale jednoduché vyvarovat se nesprávného držení těla, ale pokud budete trénovat, můžete dosáhnout dokonalosti. Hrajte si například různé hry. Představte si sama sebe, že jste generál, a buďte stále v pozoru, ať už jdete, sedíte nebo stojíte na místě. Celé tělo by mělo být stále vyrovnané.         

Velmi důležité je správné držení těla při pohybu. Držte svoje tělo rovně, bradu nahoře a narovnaná záda. Pohybujte se jednoduše a pohodlně. Představujte si, že máte na hlavě korunu, která nesmí za žádnou cenu spadnout.

1. Jak své postavě okamžitě uberete několik kilo?
2. Co potřebujete pro správný postoj těla?
3. Jak udržet tělo rovné po celý den?


Výsledky kvízu a osvědčené rady o hubnutí najdete na http://www.doformy.cz/kviz216
Reklama