mum.jpg
Foto: Shutterstock

Amy Schumer
Americká komička Amy Schumer si nebere servítky. Dělá si legraci sama ze sebe i ze svého okolí a k věcem přistupuje tak, jak jsou. Realitu nepřikrášluje líbivými filtry. Když se jí před dvěma roky narodilo první dítě, klidně zveřejnila ne zrovna lichotivou fotografii s odsávačkou na prsou. Odvrácenou stranu mateřství glosuje i v dalších příspěvcích. V nich mimo jiné upozornila, že po kojení rozhodně nejsou její prsa tam, kde byla před ním. V minulosti sdílela také fotku břicha posetého modřinami, které způsobily hormonální injekce. Musela totiž podstoupit umělé oplodnění.

Monika Leová
Mateřskou roli zastává od dubna také moderátorka a modelka Monika Leová. I ona je dost upřímná a poměrně podrobně své zvědavé fanoušky na Instagramu informovala o průběhu porodu. Neopomněla zmínit potřebu vycévkování, nástřih, šití i to, že se nestihnul klystýr. Samotnou bolest považuje za nepopsatelnou a přirovnala ji ke kletbě cruciatus, která v sérii i Harrymu Potterovi způsobuje ohromující bolest. Po porodu na Instagramu ukázala i povolenější bříško nebo nohu od mateřského mléka, o což se postarala její dcera Mia.

Marie Doležalová
Realistická okénka do mateřství na svém Instagramu zprostředkovává i dvojnásobná maminka Marie Doležalová. Podle ní je mateřství zázrak, tedy zázrak, že to člověk přežije. Herečka se ve svých příspěvcích rozepisuje i o těch méně skvělých chvílích, které péče o děti přináší. Zmiňuje každodenní studenou kávu, opakující se volání matčina jména, nevyspání i neustále špinavé oblečení.

Alanis Morissette
S tím, že ženská psychika je po porodu neobyčejně křehká, má mnoho zkušeností kanadsko-americká zpěvačka Alanis Morissette. Po každém ze tří porodů trpěla poporodní depresí a s každým dítětem se její stav ještě zhoršil. Lidé jí ovšem často říkali, že depresivní myšlenky má jen z nevyspání a ať si odpočine a pak si dojde na procházku. Zpěvačce ovšem nakonec pomohla antidepresiva, bez nich neví, jestli by tu ještě byla.

Iva Frülingová
Vtipně glosuje roli matky také česká zpěvačka a herečka. Svému synovi na sítích přezdívá „malej týpek“. Postěžovala si například, že ji obtěžuje hlídat vnouče svojí mámy, dále uvedla, že mateřství je práce 24/7, kdy člověk může spát jen, když mu to šéf dovolí. Iva se vyjadřuje velmi ironicky, ale zároveň je patrné, že svého syna nadevše miluje.

Katy Perry
Upřímná byla i slavná zpěvačka, když navštívila show Jimmyho Kimmela. O mateřství mluvila jako o horské dráze. Záhy po porodu jí navíc vyšla nová deska a ona ležela v nemocnici a dle svých slov si nemohla ani utřít pozadí. S fanoušky na Instagramu se podělila i o to, že po porodu nemá dokonalé tělo a využívá stahovací prádlo. 

Zdroj:Instagram. TikTok, Today, Mother

Čtěte také: