Jednou ráno se krtek probudil, vykoukl na svět ze svého krtince a uvažuje: „Copak budu dnes dělat?"
V tom mu zvoní telefon, volá mu taťka, který pracuje na stavbě coby elektrikář: Krtku přijeď! Potřebujeme tvou pomoc! Stavba už je hotová, ale okolo není žádný trávník, všude jen binec, samé odpadky a hromádky s hlínou, štěrkem a pískem."

Krtek nemešká a hned nastartuje své červené autíčko, do vozíku za něj naloží lopatu, smeták, hrábě a konev a jede na stavbu.

Tam už na něj čeká taťka a ostatní pánové, kteří tam také pracují, zedníci, tesaři a pokrývači.
Všichni vítají krtka: Ahóóój, krtku, už na tebe čekáme, podívej se, jak to tady vypadá?!"
Krtek ihned vezme lopatku a smeták a nejdříve posbírá všechny odpadky, pak lopatou přerovná kupky s hlínou, pískem a štěrkem, vše pohrabe hráběmi, až je to hezky rovné, a zaseje travičku. Nakonec naplní konvičku vodou a pokropí zem, aby tráva pěkně rostla.

Všichni jsou nadšení. Když je práce hotová, přijede mamka se svačinou, přiveze kávu, čaj, koláče, chleba.
Všichni, včetně krtka, se dají do jídla. Krtek sní drobečky chleba a zapije to čajem a už zase peláší k domovu, tam už na něj čeká myška, která potřebuje pomoc, spadla jí do studny konvička, když chtěla nabrat vodu.

Magdaléna Jašková, vítězka kategorie Maminčiny/tatínkovy/babiččiny/dědečkovy pohádky za měsíc červen.
VSTUP DO SOUTĚŽE.

Tato pohádka byla vymyšlena pro mého syna Matouše, který miluje krtka a svého taťku, který přes týden pracuje na stavbě, tuto pohádku má rád a každý večer ji vyžaduje.