Milá Miuko, děkuji i vám za příspěvek k dnešnímu tématu. Máte to s péči o dredy dobře zařízeno :) Jak rafinované :) Krásný den!


 

V mém případě se moc nedá mluvit o kadeřnicích, ale vezmu to pěkně od začátku. Hned 4 moje spolužačky ze třídy na ZŠ se šly učit na kadeřnici a to se vždycky hodí. Po vyučení o moje účesy pečovaly na střídačku 2 z nich. Hezky přišly až ke mně domů, vždycky jsme se v klidu domluvily, co se zase vytvoří a bylo. Postupem času na ně ale bylo bohužel špatné spolehnutí, domluvily jsme se a nikdo nepřišel. Tak jsem prostě začala chodit k paní kadeřnici do salonu.

Často jsem si sebou nosila obrázky vystřižené z časopisů, ale výsledek většinou vypadal jinak. Jelikož jsem měla většinou krátké vlasy, dalo se to přežít. Pak jsem si je postupem času nechala narůst, aby mi šly na hlavě udělat dredy. A kdo že je dělá? Ano, může se na ně zajít do nějakého specializovaného salonu (tam to ale bývá dost drahé), „normální“ kadeřníci to neumí. Častější praxe je ta, že vám to prostě udělá někdo, kdo to umí – bývají to dredaté slečny, některé si tím přivydělávají ve volném čase, jiné to dělají zadarmo. Mně je udělala známá (zadarmo), rozdělily jsme to do dvou dnů, přece jenom je to poněkud pracnější.

Ale i dredy by se měly čas od času trochu opravit, tzv. zaháčkovat. Potřebuje se na to háček na klasické háčkování, na něj se namotají pramínky vlasů, které z dredů vylezly a pěkně se jím dred po dredu propichuje, až vlasy zalezou tam, kam patří. O háčkování se mi stará kamarádka, za lahev vína. Takže takovou já mám kadeřnici. Sice to trvá pár hodin, ale já háčkování absolvuji tak 1 - 2x do roka, povídáme si s kamarádkou, jsme většinou venku na sluníčku a nic nám nechybí. Musím podotknout, že to chvílemi bolí, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Na léto si pár dredů barvím, aby byla změna, a to se musí každý dred, který chci obarvit zabalit i s barvou do alobalu.

Občas na to barvení dorazí výše zmiňovaná spolužačka kadeřnice, té to jde líp od ruky, už se s tím naučila pracovat. Vím, že na dredy má spousta lidí negativní názor (i zde se to možná neobejde bez negativních poznámek), ale chtěla jsem vám trochu přiblížit proces „péče“ o tento typ účesu (koluje o něm spousta divných mýtů). Jo a nebojte, normálně si je myji šampónem. Tak takové já mám teď kadeřnice nekadeřnice.

miuka

Reklama