„Aljaška - autonehoda, Bolívie - ukradený pas, mobil..., Šanghaj - zmeškaný let, Petrohrad - málem ušlapána v davu při oslavě vítězství,“ stručný výčet dovolenkových kalamit čtenářky Hanuly.

I když je čtenářka Hanula samá kalamita, dovede si každou dovolenou užít. Nejraději vzpomíná na tu poslední s maminkou...


Ideální dovolená? Pro mě je každá dovolená ideální. Jenže... vždy se tam něco nachomýtne, co mi ji trochu kazí, ale pak na to vzpomínám s úsměvem... jsem tak trochu kalamiťák.

Aljaška - autonehoda, Bolívie - ukradený pas, mobil..., Šanghaj - zmeškaný let, Petrohrad - málem ušlapána v davu při oslavě vítězství.
Všechno je ale za mnou a já se vrhám do dalších „dobrodužství“.
Na co vzpomínám nejvíce to byla poslední dovolená s maminkou - jako bych něco tušila, přizvala jsem na dovolenou - velký okruh Řeckem - i bráchu. Takže na tento výlet jela cela naše rodinka, která zůstala z pěti lidiček.
Bylo to moc fajn - spali jsme ve stanech, pili Retsinu, navštěvovali památky a že jich Řecko má.
Časem nám ty vykopávky už zevšedněly a radši jsme vysedávaly v malých tavernách a klábosili.
Brácha nahrával vše na kameru - výstup na Olymp - šel sám s jinými účastníky se zájezdu. My jsme s maminkou radši volný čas trávily u moře a v taverně, kde nám Bob Frídl hrál na kytaru....
Ze stanem jsme projeli celé Řecko a maminka za půl roku náhle zemřela.
Když se někdy kouknu na video, mám úsměv na tváři - mámi, brácho - přece jen jsme si to tam užili.
Řecko je dodnes mojí srdeční záležitosti a když se chci jen ráchat v moři, mířím tam...

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7.6.2013: Vaše ideální dovolená

uprostred_snezeniNapište mi, zda jste zažila ideální dovolenou jak probíhala. Prožila jste ji...

  • Sama?
  • S partnerem?
  • S dětmi?
  • S rodiči?
  • S přáteli?
  • S někým jiným?

Své příspěvky formou příběhu (doplněného třeba i jednou, dvěma fotkami z této dovolené) posílejte na notoricky známou e-mailovou adresu redakce. Chcete-li mít šanci na uveřejnění a tedy i možnost získat dárek, napište nejpozději do 7.6.2013 a 15.00 hodin. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, lépe delší. A jaký že můžete získat dárek? Tentokrát je to pěkná knížka (třeba na dovolenou): původní česká detektivka Františka Uhera Uprostřed sněžení (vydala MOBA).

A pokud jste ideální dovolenou ještě neprožila, popusťte uzdu fantazii a napište, jak byste si ji představovala?

Reklama