První síťovka spatřila světlo světa už v roce 1926, kdy ji začal vyrábět český podnikatel Vavřín Krčil. Výroba jeho síťovek byla ruční práce. Takřka po sto letech český patent znovuožívá. „Pro starší generaci je síťovka často spojena s érou socialismu, mladší generace ji považuje za retro hit, síťové tašky se tak znovu stávají módním trendem. Snažíme se navázat na stoletou tradici výroby síťových tašek, máme stejně jako dříve široké portfolio produktů. Spolupracujeme se čtyřmi chráněnými dílnami – takže síťovka současnosti je i sociálně odpovědná. Co se týče technického provedení, vše pečlivě promýšlíme, aby nebyla oka moc veliká a byla dostatečně pevná a aby se síťovka neprověsila k zemi,“ přiblížila výrobu majitelka značky Česká síťovka Karolína Pechová.
Současná podoba síťovky se od té sto let staré zásadně neliší, i tak ale výrobci přicházejí s řadou novinek. „Je samozřejmě třeba přizpůsobit síťovku současným požadavkům zákazníků - design jednotlivých modelů je koncipován tak, aby byla síťovka víc módní doplněk než nákupní taška, takže pečlivě vybíráme barvy, tvary a materiály. V současné době nabízíme osm modelů ve dvanácti barevných variantách. Pro následující rok jsou v plánu ale další modely – síťovka jako kabelka nebo drhaná síťovka,“ řekla Karolína Pechová.
Kouzlo děrované nákupní tašky, která bez problémů unese i dvacetikilový nákup, objevili i v zahraničí. „Nyní máme stabilní odběratele v Holandsku, Polsku, Itálii, Kanárských ostrovech, v Austrálii, Irsku a Anglii. Mezi dlouhotrvající zahraniční zakázky patří ty z Kanárských ostrovů, kde jsou síťovky součástí dobročinné akce, která se zabývá čištěním pláží.”
O českou síťovku mají zájem nejen Austrálii. Historie retro hitu sahá až do roku 1926
Nákupní taška stará takřka sto let, se znovu dostává do hledáčku zákazníků. Starší generace si ji kupuje z nostalgie, pro mladé je retro hitem. Její kouzlo objevili i v zahraničí. Českou síťovku mohou lidé koupit třeba v Irsku, Itálii, Austrálii nebo na Kanárských ostrovech.
Nový komentář
Komentáře
Retro je v kurzu, ale mě se nelíbí. Zdědili jsme byt po babičce, ve kterém byla spousta nábytku a vybavení. Všechno jsme nainzerovali a během pár dní se začali ozývat první zájemci. Jednu skříň jsme dokonce posílali. Ozval se nám pán, který bydlí přes sto km daleko, takže byla přeprava zásilky jediná možnost. Kontaktovali jsme společnost https://www.emons.cz/spedice-pusobnost/preprava-zasilek-a-zbozi/ , která skříň v pořádku převezla.
taky mám ještě z minula..
Kde by se dala sehhnat síťovka? Dá se složit krásně do tašky,
Mám a používám, jediná nevýhoda je, že při těžkém nákupu ji tahám po zemi. Ale v autě se z ní nic nevysype, stačí ji šikovně zahaknout.
Byla výborná na všechno,vůbec se nedivím že se vrací.
Na síťovku si také pamatuji,měl ji doma snad každý. Určitě bych si jí nekoupila ,ale ta růžová na fotce vypadá dobře.
Síťovku jsme měli na brambory. Vždy 5 kg brambor, 4,75Kčs, pětadvacetník byl pro mě. Brambory oklepala.
No jo, ty původní síťovky dobře pamatuji. Drobné věci tím vždycky propadávaly. Pamatuju, jak jsem cestou z obchodu takhle ztratila žvýkačky. To byl smutek...:-) Později jsme ji nosili jen na nákup kapra.
Vazeni, tato sitovka neni tim, co byla sitovka nasich babicek a maminek. Tato sitovka je hackovana! Sitovka je odvozena od slova sit, a tedy musi byt sitovana. Osobne sitenky situji, a tvar je podobny. Damam vzkazuji, ze spotrebuji alespon 130 m materialu a at se ho pokusi koupit za slusnou cenu. I tak budou muset pracovat za 20,00 Kc na hodinu. Dekuji, Mirka
Neestetické a nepraktické.
Navíc předražené. Síťovka za dvě až čtyři stovky, to mě můžou milovat. 
"Současná podoba síťovky se od té sto let staré zásadně neliší" No, možná líp vypadá (což je jen věc názoru), ale celkově s ní nemá moc společného.
Pamatuji, jak ji mamka háčkovala z umělohmotné drátěnky. Ženské nakoupily drátěnky, rozpáraly a po odpoledne při "klábosení" háčkovaly. To už není pravda! A jaké byly pružné, ba i vydržely!
Hned si jich několik pořídím, jsou skvělé
.